Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja5 października 202222:17

Erasmus +. Nauczyciele ZSP 4 na Łotwie

Erasmus +. Nauczyciele ZSP 4 na Łotwie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu Studziennej, Aleksandra Zimny oraz Danuta Płaczek, od 26 do 29 września brały udział w tygodniowym projekcie Erasmus + na Łotwie.

Wyjazd dał nauczycielom nie tylko możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego, ale również poznania innowacyjnych metod nauczania oraz nowoczesnych form pracy z uczniami. Tydzień był przepełniony warsztatami edukacyjnymi prowadzonymi przez grupę nauczycieli z Bułgarii.

Tematem prezentacji szkoleniowej było tworzenie filmów video na komputerze i smartfonie. Szkolenie to miało na celu podniesienie poziomu kształcenia w szkole oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej z: Łotwą, Turcją, Bułgarią, Macedonią i Grecją.

Spotkanie na Łotwie zakończyło się sukcesem dla nauczycieli. W ramach tej mobilności reprezentanci ZSP 4 mieli okazję otworzyć się na świat, budować samodzielność, kreatywność, odważnie sięgać po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Wszystko to przyczyniło się do podniesienia ich kwalifikacji, ale również podniesienie jakości pracy szkoły poprzez nadanie jej europejskiego wymiaru. Mobilność umożliwiła porównanie systemów edukacyjnych szkół z krajów partnerskich, zwiększenie motywacji nauczycieli do przyszłych działań na rzecz szkoły.

Przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu nawiązali kontakty i przyjaźnie, poznali nową kulturę i zwyczaje naszych łotewskich sąsiadów, co przyczyniło się do rozwoju kompetencji społecznych i kulturowych.

Spotkanie u gospodarzy na Łotwie dało gościom z krajów partnerskich niepowtarzalną okazję podziwiania na żywo występów artystycznych, wokalnych i tanecznych uczniów ze szkoły łotewskiej. Szkolenie umożliwiło rozszerzenie kompetencji edukacyjnych w zakresie TIK – wykorzystania technologii komputerowej w nauce.

Uczestnictwo w projekcie dało ZSP 4 ogromne korzyści, nauczyciele wzbogacili swój warsztat pracy, a nasi uczniowie wykształcili w sobie poczucie świadomości europejskiej. Uczestnicząc w mobilnym spotkaniu międzynarodowym poprzez platformę Google Meet, podopieczni - uczniowie klasy VIII, mieli okazję zintegrować się z uczniami innych krajów prezentując wcześniej przygotowany w języku angielskim instruktaż korzystania z aplikacji Book Creator – sposób używania aplikacji do tworzenia książek. Dzięki temu wzrosło poczucie ich własnej wartości i tym samym wzmocniła motywacja do dalszej nauki i korzystania z innowacji technologicznych. Prezentację multimedialną przygotowała z uczniami Kl. VIII Marta Kozub.

Po odbyciu warsztatów szkoleniowych grupa projektowa nauczycieli odbyła wycieczki fakultatywne w celu zwiedzania pięknych i zabytkowych miejsc w Rydze – stolica Łotwy. Wycieczki umożliwiły poznanie historii, zabytków i architektury tego państwa.

Autor: materiał nadesłany/Danuta Płaczek, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności3 grudnia 202218:54

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. stanislaw-zory.pl
Aktualności3 grudnia 202209:26

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 grudnia 202215:58

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO]

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po wielu latach starań boisko Unii Racibórz przy ulicy Srebrnej przejdzie gruntowny remont. Dziś, 3 grudnia 2022, rozegrano spotkanie pożegnalne. Zmierzyły się zespoły młodzików Unii i Górnika.

opr. (greh), fot. Piotr Bednarz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.