Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja8 czerwca 202217:21

Innowacyjna podróż do nauki nauczycieli z ZSP w Brzeźnicy

Reklama
Rudnik:

Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy od 30 maja do 3 czerwca odbyli kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach dwuletniego projektu programu Erasmus+ „Our Innovative Journey to Learning: STEAM”.

Tym razem w słonecznej Hiszpanii, w miasteczku Casteldefells. Naszą placówkę reprezentowały: koordynator Agnieszka Kornas-Zuber, Marzenna Mruk-Otulak, Celina Jurczyszyn oraz Sylwia Szczuka.W projekcie tym biorą udział szkoły z: Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Serbii i Turcji. Celem projektu jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych takich jak: matematyka, inżynieria, technologia komputerowa, robotyka oraz plastyka.

Miłą niespodzianką podczas pięciodniowej mobilności było uroczyste przywitanie reprezentacji wszystkich krajów projektu przez władze szkoły i miasta oraz społeczność szkolną. Uczniowie i przedszkolaki zaprezentowali hiszpańskie tańce, pieśni i zwyczaje, a następnie oprowadzono i przedstawiono nam placówkę. Nauczyciele ze szkoły Escola Lluís Vives pracują nowoczesnymi metodami, formami i środkami dydaktycznymi- każdy uczeń na zajęciach ma do dyspozycji własny iPad. Edukacja w szkole podstawowej jest holistyczna i dostosowana do indywidualnych predyspozycji uczniów. Metody dydaktyczne w szkołach mają być nie tylko dostosowane do potrzeb dziecka, ale również rozwijać umiejętność pracy w grupie oraz promować kreatywność.

Podczas trwania mobilności nauczyciele uczestniczyli w warsztatach pt.: „STEAM with Micro:bits", "Enhancing creativity with technology” oraz zajęciach otwartych, gdzie uczniowie przedstawiali różne aplikacje przy pomocy których rozwijają swoje technologiczne umiejętności oraz wykorzystują je w pracy na zajęciach. Godne polecenia są takie aplikacje jak: Book Creator, Epic!, Inspiration, Lightbot, Spark Post, Plotagon, Puppetpals, Science Journal, czy Picedu.

Wizyta w szkole przebiegała w bardzo miłej, życzliwej atmosferze. Wszyscy wykazywali dużą kreatywność podczas warsztatów i doskonalili swoje umiejętności zarówno językowe jak i technologiczne. Mobilność była bardzo intensywna. Oprócz wizyty w szkole mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca w przedszkolu opartej głównie na metodzie Montessori, pedagogice waldorfskiej i pedagogice Rudolfa Steiner.

Poza pracą w placówce był czas na zwiedzanie. Odwiedziliśmy Barcelonę, gdzie pokazano nam kamieniczki Gaudiego, plac Catalunya, katedrę Santa Maria Del Mar, port i wiele innych przepięknych miejsc. Zwiedziliśmy zamek w Casteldefells oraz poznaliśmy zwyczaje i tradycje panujące w tym mieście.

Podczas wyjazdu zdobyliśmy nowe kompetencje językowe, organizacyjne, poznaliśmy kulturę krajów europejskich oraz zagraniczne systemy edukacji. Europejscy pedagodzy dzielił się dobrymi praktykami, wymieniali się doświadczeniami i nawiązywali kontakty z osobami z innych krajów. Wyjazdy zdecydowanie poszerzyły nasze horyzonty w zakresie posługiwania się językiem obcym, w zakresie pracy za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych, co jest szczególnie ważne w dobie edukacji zdalnej oraz w zakresie pracy z uczniem o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty ukończonych kursów oraz unijny dokument Europass potwierdzający zdobyte umiejętności w ramach europejskich ścieżek kształcenia.


Autor: materiał nadesłany/ZSP Brzeźnica, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.