Finisaż wystawy pt. Przysłowia mądrością narodu

„Przysłowia mądrością narodu” - to tytuł wystawy fotografii Sympatycznego Klubu Fotograficznego, którą od 17 lutego można było oglądać w salach żyrandolowych domu książęcego na Zamku Piastowskim w Raciborzu.
Uroczysty finisaż, z udziałem autorów prac, w dawnej siedzibie Piastów odbył się we wtorkowe popołudnie 29 marca. Przysłowia polskie wywodzą się z tradycji ludowej, są świadectwem obyczajów oraz wiedzy ludu, często związane z konkretną mądrością i ważnym źródłem do badań nad historią kultury. Dlatego też każdy z nas powinien je znać. Wystawa prezentowana w zamkowych wnętrzach to znakomite połączenie obrazu i słów. Autorami zdjęć są: Aleksander Fros, Beata Lubszczyk, Czesława Brańska, Alina Smołka, Paweł Moskwa, Henryk Powieśnik, Mariusz Panek, Małgorzata Cielebucka oraz Krystyna Fiedorowicz.







































![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)








![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)






![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)


![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany