Białą laską w stereotypy – Hanna Pasterny była gościem raciborskiej biblioteki

Uśmiechnięta, gotowa na nowe przygody i sypiąca dowcipami jak z rękawa – taka jest Hanna Pasterny. Zawsze gotowa pomóc innym, wrażliwa na krzywdę, walcząca o dobro wykluczonych – to również Hanna Pasterny. 7 grudnia była gościem raciborskiej biblioteki!
Hanna Pasterny mieszka w Jastrzębiu-Zdroju. Jest magistrem filologii romańskiej, ukończyła również studia podyplomowe poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i studia podyplomowe z logopedii. Pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku, pracowała też w biurze poselskim.
Autorka książek „Moje podróże w ciemno”, „Tandem w szkocką kratkę”, „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”, artykułów dotyczących niepełnosprawności i opracowania „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych”.
W raciborskiej bibliotece Hanna Pasterny opowiedziała o niezwykłej przyjaźni, która łączy ją z cierpiącą na zespół Aspergera Marion Hersh. Weganizm w czasach, gdy nie było to powszechne, restrykcyjne trzymanie się zasad szabatu, wygłaszanie brutalnych prawd –opowieści Pani Hani rozładowują humorem trudne sytuacje, które wynikły przy spotkaniu dwóch różnych osobowości.
Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.















![Pożar na Płoni. Strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA] Pożar na Płoni. Strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1753603625517392970-1045642814420712-7917521864139495606-n-.jpg)




![Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767712139dsc-9973-.jpg)


![Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767711794dsc-9876-.jpg)





![Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767698208img-3180-.jpg)
![Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767728208dsc-7526-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany