NAVAL – żołnierz, który pisze książki ponownie w raciborskiej bibliotece

NAVAL, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM, mentor i mówca motywacyjny oraz autor 8 książek, w których dzieli się swoimi doświadczeniami, będzie gościem raciborskiej biblioteki w środę 20 października o godzinie 18. Dodajmy, że pochodzi z Raciborza.
Przez czternaście lat służył jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych biorąc udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, Iraku i w Afganistanie. Zanim przeszedł selekcję do GROM-u, był żołnierzem 1 Pułku Specjalnego, służył w Libanie w misji pokojowej ONZ.
Po zakończeniu kariery w JW GROM, w której przez 16 lat funkcjonował pod pseudonimem NAVAL, założył firmę NAVAL Polska, poprzez którą stara się przełożyć na grunt cywilny swoje doświadczenie związane z bezpieczeństwem osób, instytucji oraz strategicznych miejsc w kraju i na świecie. Poza działalnością z zakresu bezpieczeństwa, jest wolontariuszem, biegaczem ultra, mówcą motywacyjnym, mentorem – człowiekiem, który stara się zaszczepiać w ludziach pozytywne patrzenie na życie oraz otaczający świat.
Publikuje w czasopismach branżowych, komentuje bieżące wydarzenia z zakresu współczesnych konfliktów międzynarodowych oraz bezpiecznego posługiwania się bronią. Jest autorem ośmiu książek: “Przetrwać Belize”, “Ostatnich gryzą psy”, “Zatoka”, “Camp Pozzi”, „Chłopaki z Marsa”, „Ekstremalny poradnik treningowy”, wspólnie z ps „Tylutem” „Strzelnica Navala” oraz najnowszej „Świat na celowniku”.
Zajmuje się również innymi ciekawymi projektami. W 2012 był jednym z konsultantów gry komputerowej Medal of Honor: Warfighter, w której gracze mogą wcielić się w rolę GROM owca. Wystąpił też w roli prowadzącego program „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” wyprodukowanego dla stacji Discovery Channel Polska.
Za swoją służbę wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia, a także Złotą Odznaką GROM-u, która dla żołnierzy JW GROM jest najwyższym zaszczytem.
Na spotkanie autorskie z NAVALEM raciborska biblioteka zaprasza w środę 20 października o godzinie 18, ul. Kasprowicza 12.









![Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178159573317814328451000008970-2-.jpg)



![Przerwa w dostawie wody w Raciborzu [KOMUNIKAT] wodociagi04072020](photos/_thumbs/mini_1593846172_1_edited-.jpg)












![Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781515702photo-25-z-38-.jpg)























![Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781628692img-5882-m-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany