Kultura i edukacja18 maja 202117:20

SKAZA na tanecznych Mistrzostwach Polski IDO w Raszynie

SKAZA na tanecznych Mistrzostwach Polski IDO w Raszynie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W ubiegłym tygodniu zapowiadaliśmy wyjazd naszych młodych tancerzy z Zespołu Tanecznego SKAZA na Mistrzostwa Polski -International Dance Organization IDO 2021 do Raszyna. Spieszymy zatem z relacją jak im poszło.

Agata Kruszelnicka vel Żuk obroniła swój tytuł sprzed roku i ponownie została wicemistrzynią Polski w kategorii 13-14 lat w street dance!!! Tym samym została reprezentantką naszego kraju na Mistrzostwach Europy. Agata wywalczyła wicemistrzostwo po długich, tanecznych bojach, bo tańczyła aż 15 razy, w tym za każdym razem improwizując do nie znanej wcześniej muzyki!

Druga część zespołu walczyła w kategorii modern&contemporary. Jedyny męski przedstawiciel grupy Jakub Skwarecki wystartował w kategorii do lat 12 i zajął 4 miejsce. To już drugie mistrzostwa IDO Kuby.

Swój debiut w kategorii modern&contemporary miały również: Maja Szpunar i duet Miriam Polednik&Klaudia Rycka. Maja w kategorii junior 2 (do lat 16) doszła do 1/8 finału, ale warto zaznaczyć, że w swojej kategorii miała 96 innych tancerek, więc jak na pierwsze mistrzostwa tej rangi w jej życiu, jest być z czego dumnym. Dziewczynki: Miriam i Klaudia tańczyły w duetach w kategorii junior 1 (do lat 14) i zakończyły swoje starty w ćwierćfinale.

W mistrzostwach wzięło udział kilka tysięcy tancerzy z całej Polski, którzy walczyli o tytuł mistrza Polski i nominację do mistrzostw Europy i Świata. Gratulujemy tancerzom, którzy mimo przerw tanecznych z powodu pandemii, przygotowywali się w pocie czoła pod czujnym okiem ich niezastąpionej instruktorki Manueli Krzykały i dali z siebie wszystko. Trzymamy kciuki za kolejne zawody!

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl