Młodzieżowy chór Bel Canto z Grand Prix XXVI Międzynarodowych Przesłuchań Kolędowych

W miniony weekend Młodzieżowy Chór Bel Canto zakończył pracowity okres kolędowy, przywożąc z Wodzisławia Śląskiego cenne Grand Prix i dając koncert w Cyprzanowie.
Po wielu godzinach prób, również w soboty, chór zaprezentował się na XXVI Międzynarodowych Wodzisławskich Spotkaniach Kolędowych, które odbyły się w sobotę 1 lutego. Słuchacze zgromadzeni w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny mogli wsłuchać się w piękno polskich ale także zagranicznych kolęd w wykonaniu artystów z: Chóru Mieszanego „Assumptio”, Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum”, Chóru Mieszanego „Słowik nad Olzą”, Chóru Męskiego „Echo”,Zespołu Chóralnego Przyjaciół Studium Nauczycielskiego „SonArte”, a także Chóru Mieszanego „Jadwiga” i czeskiego Chóru Dziecięcego „Rozmarynek”. Raciborski chór pod batutą Marcelego Reszki, mimo ogromnej konkurencji, zachwycił jury i został nagrodzony nagrodą Grand Prix, będąca zwieńczeniem ciężkiej pracy dzieci, młodzieży i dyrygenta.
2 lutego chór dzięki uprzejmości ks. proboszcza miał okazję zaśpiewać w pięknym kościele pw. św. Trójcy w Cyprzanowie. Sam koncert miał charakter dobroczynny i cały zebrany w jego czasie dochód został przekazany na rzecz Hospicjum św. Józefa w Raciborzu. Mimo nieobecności wielu, chorych w czasie weekendu chórzystów, możemy mówić o ogromnym sukcesie chóru. Chór otrzymał wiele gratulacji, oraz pozytywnych komentarzy, a choroba nie przeszkodziła chórowi w zdobyciu kolejnego znaczącego osiągnięcia, oraz pomocy potrzebującym, co przyniosło niesamowitą satysfakcję wszystkim zaangażowanym w myśl słów motta chóru: "Śpiew jest mową serca; ku pociesze i radości serc ludzkich oraz na chwałę Boga Najwyższego".













![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)


![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)


![Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765060153dsc-0750-.jpg)
![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)










![Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765014398dsc-8130-.jpg)
![Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764985544gre02464-.jpg)


![Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765063550turniej-.jpg)

















![XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark z ZSOMS [FOTO i WIDEO] XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark z ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765095419bez-nazwy-72-.jpg)


![Magia hiszpańskiej piosenki w starym zamku – świąteczna podróż na Półwysep Iberyjski [ZAPOWIEDŹ] Magia hiszpańskiej piosenki w starym zamku – świąteczna podróż na Półwysep Iberyjski [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765097551img-0753-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany