Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja7 sierpnia 201913:36

Szkoła Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej

Szkoła Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczestnicy „Fantastycznego Lata z biblioteką” wybrali się na kolejną z zaplanowanych wycieczek i odwiedzili Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Zamku w Mosznej – idealnie podsumowując wcześniejsze podwójne zajęcia z Harrym Potterem.

Na początku fani książek J.K. Rowling zostali przywitani przez czarownicę, która towarzyszyła im w zajęciach, przy okazji oprowadzając po terenie Zamku i opowiadając jego historię. Jako pierwsza zaprezentowana została walka na miecze, a wszyscy chętni - w tym opiekunowie - mogli spróbować swoich sił i umiejętności.

Następnym etapem wędrówki było przydzielenie wszystkich uczestników do czterech domów: Ravenclaw, Slytherin, Hufflepuff i Gryffindor. Przydziału dokonała oczywiście Tiara Przydziału, która wzywała każdego po kolei do siebie i po krótkim namyśle ogłaszała, do którego domu uczestnik trafił. Każdy z „uczniów” dostał później szatę z herbem swojego domu. W tych strojach wszyscy ruszyli na kolejne zajęcia, lekcję eliksirów w kaplicy, w trakcie której młodzi czarodzieje dowiedzieli się jak wyczarować deszczotwór (chmurę deszczową), rozjaśniacz (eliksir, który przez jeden dzień sprawiał, że wiemy i rozumiemy wszystko ale potem wszystko zapominamy), ściemniacz (pomaga zapomnieć każde złe wspomnienie, które niestety po jednym dniu powraca) czy eliksir, dzięki któremu na jeden dzień stajemy się niepokonanym. Czarownica przewodniczka pokazała uczestnikom również zaklęcie „Memento” – które sprawiło, że ledwo zdmuchnięta zapałka zapaliła chusteczkę. Adepci magii byli pod ogromnym wrażaniem tego pokazu i pewnie długo go nie zapomną.

Ostatnią atrakcją przygotowaną przez Szkołę Magii była lekcja kaligrafii, podczas której każdy mógł wypisać sobie certyfikat uczestnictwa.

Następne zajęcia z cyklu „Fantastyczne Lato z Biblioteką” już w czwartek – tematem spotkania jest cykl książek „Magiczny domek na drzewie”. Zapraszamy!

Autor: MiPBP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności31 grudnia 202513:13

Jak pracuje ZUS na początku stycznia 2026 r.

Jak pracuje ZUS na początku stycznia 2026 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Aktualności1 stycznia 202600:23

Sylwester bez sceny, za to z klimatem. Nowy Rok przywitany na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Sylwester bez sceny, za to z klimatem. Nowy Rok przywitany na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Raciborski Rynek po raz kolejny stał się miejscem symbolicznego pożegnania starego roku i powitania nowego. Choć miasto od lat nie organizuje oficjalnej imprezy sylwestrowej z koncertami i pokazami, w centrum Raciborza nie zabrakło mieszkańców, którzy postanowili spędzić ostatnie chwile 2025 roku właśnie tutaj.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.