Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja9 czerwca 201909:21

Węgrzy, Słowacy i Ukraińcy zatańczyli na zamku

Węgrzy, Słowacy i Ukraińcy zatańczyli na zamku  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotę 8 czerwca 2019 r. Zamek Piastowski w Raciborzu po raz kolejny przejęli w swoje władanie tancerze i mażoretki, nie zabrakło również folkloru i tańca nowoczesnego w wykonaniu zespołów z kraju i z zagranicy. Odbyła się XIX edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Śląsk Kraina Wielu Kultur”. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu oraz krótkiego wideo. 

Przed publicznością zaprezentowały się zespoły m. in. z Ukrainy, Węgier, Słowacji, Augustowa, Katowic, Żor, Zawady Książęcej, Nędzy, Gliwic oraz Raciborza. Organizatorem imprezy jest od dziewiętnastu lat Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”. Pomysłodawcą, inicjatorem i dyrektorem Festiwalu jest od początku Aldona Krupa - Gawron. Ideą Festiwalu jest pokazanie całej mozaiki kulturowej Śląska. Festiwal promujący różne kultury na jednej scenie daje możliwość wzajemnego poznania, przenikania się, wymiany doświadczeń i umiejętności. Co roku gośćmi specjalnymi są zespoły zagraniczne spoza tutejszego kręgu kulturowego, co urozmaica i poszerza formułę tej międzynarodowej imprezy.

Agencja Zamek/G. Nowak

Autor: Agencja Zamek/Grzegorz Nowak , [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.