Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja22 maja 201919:38

Głośne czytanie w SP 13 na Światowy Dzień Książki

Głośne czytanie w SP 13 na Światowy Dzień Książki  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś w szkole Podstawowej nr 13 odbyło się głośne czytanie w ramach obchodów Światowego Dnia Książki. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r., w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa, a także ochrony własności intelektualnej. 

Motywem przewodnim tegorocznego święta była seria książek pt. "Nazywam się...". Przedstawia ona biografie wybitnych postaci, które odegrały istotną rolę na przestrzeni wieków w najróżniejszych dziedzinach życia: nauce, sztuce, kulturze. Podczas tegorocznej imprezy czytelniczej uczniowie mogli poznać bliżej informacje z życia takich wielkich postaci jak: Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, William Szekspir, Mahatma Gandhi oraz Matka Teresa z Kalkuty. Dzięki udziałowi szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka została doposażona w najnowsze bestsellery literatury młodzieżowej i dziecięcej, które pobudzają ciekawość poznawczą uczniów w wielu obszarach. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, a zatem pomaga odnieść sukces w szkole oraz jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

#sp13

Autor: SP13, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 lipca 202510:23

Związkowiec o sytuacji Eko-Okien: redukcje załogi mogą sięgnąć 50 proc.

Związkowiec o sytuacji Eko-Okien: redukcje załogi mogą sięgnąć 50 proc. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
45
Powiat:

- Z nieoficjalnych informacji pochodzących od przedstawicieli kadry zarządzającej w Eko-Oknach na chwilę obecną redukcja może dotyczyć 40-50 proc. załogi - onet.pl cytuje Dawida Brożka, przewodniczącego MOZ NSZZ "S" Silesia w Stanowicach.

źródło: onet.pl, fot. mat. prasowe spółki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.