Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja16 lutego 201711:46

Street Art Masters - co planują żywe rzeźby rodem z Raciborza?

Street Art Masters - co planują żywe rzeźby rodem z Raciborza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Choć za oknem zima, u Street Art Masters - living statues factory gorąco - artyści planują sezon wiosna / lato / jesień, czyli aplikują na międzynarodowe festiwale żywych rzeźb oraz festiwale sztuki ulicznej, szukają ciekawych wydarzeń na mapie artystycznej Polski, na których warto wystąpić. Tworzą nowe kostiumy, wymyślają nowe show, zamawiają farby do charakteryzacji, bukują pozwolenia, kwatery i loty.

Poprzednie dwa lata były równie intensywne - poza stałą współpracą na Dniach Rybnika, Michaelis-Kirchweih w Fürth (Niemcy) oraz Zamkiem Piastowskim w Raciborzu, gdzie Street Art Masters pojawia się na wielu imprezach, m.in podczas Nocy z Duchami, Jarmarków Kwiatów czy jako Para Książęca na otwarciu kaplicy zamkowej, z żywymi rzeźbami artyści wystąpili podczas: Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, imprezy Helloween w niemieckim mieście Erlangen, Leżajskiego Targowiska Sztuki, Altstadt Fest (Norymberga), Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku, World Statues Festiwal (Holandia), w "Kawie z Mleczkiem" dla Radia Zet, podczas wspaniałego święta ulicy w Malborku - imprezy Magic Malbork (zaproszono tam aż cztery spośród żywych rzeźb Street Art Masters!), INTRO Festivalu (Racibórz), Ulicznego Festiwalu Osobliwości w Szamotułach, majówki w Kazimierzu Dolnym, festiwalu ulicznego Just ED ShowI i przyjaciele (Łódź), Wdepnij na deptak (Rybnik), Oostende Living Statues Festival (Belgia). Przez trzy tygodnie rezydowali również w Paryżu, gdzie codziennie Asia Nitefor miała swoje show z żywą rzeźbą przy Sacre Coeur na Mont Martre, oraz wystąpili w "Teleexpresie" podczas poznańskiej Parady św. Marcina.

Street Art Masters wiedzą już na pewno, że w tym roku będą działać podczas majówki w Kazimierzu Dolnym, przez cały sierpień na Jarmarku Dominikańskim.

Rzeźby, Leśny Skrzat i podwójna statua Bubble Fairies zakwalifikowały się również na UFO - międzynarodowy Uliczny Festiwal Osobliwości w Szamotułach (4 czerwca) oraz na prestiżowy, duży festiwal żywych rzeźb w Belgii - Beeldig Lommel (17-18 czerwca), na którym pojawi się kilkudziesięciu artystów z całego świata, zajmujących się tym gatunkiem performansu ulicznego.

Artyści czekają na odpowiedź z holenderskiego Arnhem, gdzie w tym roku odbędzie się 12. edycja World Statues Festiwal - największego na świecie festiwalu żywych rzeźb - będzie to piąta wizyta Street Art Masters w Holandii. W kategorii Profesjonaliści prezentowały się tam już rzeźby: Lolita Gothic Doll, Bizarre Queen, Lady Grotesque. Po raz pierwszy byli na World Statues Festival w 2010 roku z podwójną statuą Conjugal Carousel, znaną raciborzanom z występów na naszym rynku sprzed kilku lat.

Street Art Masters to projekt założony przez raciborskich twórców, Asię Nitefor i Maćka Hanuska, skupiający obecne kilka osób zajmujących się performansem ulicznym.
Od 2003 grupa zajmuje się tworzeniem żywych rzeźb (living statute, mim uliczny, statua) oraz formami teatralnymi (pantomima, street performance, happening) w dziedzinie animacji kulturalnej.

Artyści działają w przestrzeniach wielu europejskich miast: Brugia, Bruksela, Norymberga, Kolonia, Wenecja, Cannes, Santa Cruz de Tenerife, Amsterdam, Paryż, także w Polsce: w rodzimym Raciborzu, miastach Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Rybniku, Leżajsku, Malborku, Kazimierzu Dolnym, Zielonej Górze, Krakowie.

Umiejętności, kostiumy oraz warsztat aktorski Street Art Masters zostały docenione na międzynarodowych festiwalach sztuki, sztuki ulicznej, żywych rzeźb, street artu. Grupa ralizuje projekty na zamówienie (m.in. marek branży odzieżowej Reporter), międzynarodowych targów, banków (Skok) etc. W swoich działaniach wykorzystuje lata doświadczeń zdobytych m.in podczas licznych warsztatów pracy z ciałem, pantomimy, tańca, wokalnych, treningach aktorskich oraz w Teatrze Tetraedr i Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice.

Koordynatorki projektu to Asia Nitefor i od zeszłego roku Magda Jóźwin. To właśnie m.in. z projektem Street Art Masters Asia Nitefor została nominowana w dziedzinie kultury do Nagrody Starosty Raciborskiego "Mieszko" 2016.

Street Art Masters zdradzili nam również, że planują zorganizowanie cyklicznego festiwalu sztuki ulicy w naszym Raciborzu, ale z kim i kiedy - to na razie tajemnica.

Street Art Masters zapraszają do współpracy, odwiedzin i polubienia strony na Facebooku.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 czerwca 202216:37

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO]

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zderzenie dwóch pociągów na stacji w czeskim Bohumínie, tuż przy granicy z Polską.

red., fot. dicr.cz
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:20

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W AMG Railing sp. z o.o. projektujemy i produkujemy światowej klasy balustrady całoszklane, szczebelkowe i poręcze.

 

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202209:36

Samorządy w szoku. Dowiedziały się, ile ma kosztować prąd w 2023 r.

Samorządy w szoku. Dowiedziały się, ile ma kosztować prąd w 2023 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
23
Polska:

Prezydenci, burmistrzowie i starostwie, którzy pod przewodnictwem Kędzierzyna-Koźla tworzą grupę zakupową, dowiedzieli się właśnie, ile ma kosztować energia elektryczna w 2023 r. W grupie jest też powiat raciborski.

red.
Reklama
Aktualności28 czerwca 202216:24

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Powiat:

Po tym jak Eko-Okna nie zgodziły się na finansowanie przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Raciborza w przebiegu od Rudnika to Żerdzin, istnieje ryzyko, że rząd cofnie 72 mln dotacji na to przedsięwzięcie. Problem poruszył na sesji Rady Powiatu radny Szymon Bolik z PiS.

(waw)
Aktualności29 czerwca 202208:47

Kalendarium imprez w Raciborzu [LIPIEC]

Kalendarium imprez w Raciborzu [LIPIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności28 czerwca 202217:53

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
33
Powiat:

Komisja Rewizyjna Rady Miasta negatywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Raciborza za 2021 rok oraz wniosła o nieudzielenie prezydentowi Dariuszowi Polowemu absolutorium. Jeśli większość radnych będzie ZA otworzy to drogę do referendum w sprawie odwołania prezydenta.

red.
Kultura i edukacja28 czerwca 202209:02

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RCK, fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202211:53

35-latek zatrzymany z narkotykami w Nędzy

35-latek zatrzymany z narkotykami w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę związanego z posiadaniem narkotyków.

KPP Racibórz
Aktualności28 czerwca 202214:58

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Zespół Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu wraz z Dyrekcją Szpitala i Starostwem Powiatowym przygotowują „Dzień Otwarty Raciborskiej Porodówki”. Impreza odbędzie się w sobotę 16.07.2022 r. w godzinach 10:00-18:00.

Szpital Rejonowy
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:25

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Żyje się tylko raz - ten hit w ramach letniej Summer Party zabrzmi w ośrodku wypoczynkowym już 2 lipca.

red.
Aktualności29 czerwca 202217:29

Tadeusz Wojnar wrócił na salę obrad Rady Miasta. Ujawnia kolejny plan wyborczy

Tadeusz Wojnar wrócił na salę obrad Rady Miasta. Ujawnia kolejny plan wyborczy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
Racibórz:

W fotelu przewodniczącego Rady Miasta po raz ostatni zasiadał jesienią 2014 r. Potem wycofał się z kandydowania. Dziś, 29.06., pojawił się w miejscu dla publiczności, ujawniając wyborcze plany. To pierwsza wizyta w tym miejscu od blisko ośmiu lat.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Aktualności29 czerwca 202209:38

Raport 998. Mitsubishi spłonęło przy Miechowskiej

Raport 998. Mitsubishi spłonęło przy Miechowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202212:04

Radny Frączek uznał, że w starostwie nie ma miejsca na Polskę

Radny Frączek uznał, że w starostwie nie ma miejsca na Polskę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Powiat:

To opinia wyrażona wczoraj (28.06.) na sesji Rady Powiatu przez radnego Oblicz dla Ziemi Raciborskiej sprawującego mandat z listy PiS.

red.
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:54

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania!

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nie tylko szanty i pływadła, ale także książki były bohaterami tegorocznego Festiwalu Górnej Odry w Raciborzu! Dlatego też raciborska biblioteka włączyła się w organizację tego niezwykłego wydarzenia.

Biblioteka Racibórz, fot. główne Jan Ptak
Aktualności27 czerwca 202214:21

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Myślisz o czymś wyjątkowym? Chcesz poczuć klimat surowego Kaukazu, poznać smak wybornych win z Kachetii, zwiedzić skalne miasta i zobaczyć półmrok starych monastyrów? Poznaj z nami Gruzję i Swanetię.

materiał partnerski
Aktualności29 czerwca 202219:59

Michał Fita do Dariusza Polowego: może czas podać się do dymisji!

Michał Fita do Dariusza Polowego: może czas podać się do dymisji! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
23
Racibórz:

Były wiceprezydent i koalicjant Dariusza Polowego jako obywatel skorzystał z prawa do wystąpienia na sesji Rady Miasta w ramach dyskusji na temat raportu o stanie Raciborza. Mówił, że Racibórz to miasto z papieru. Polowy miał być pewnym człowiekiem, a jest człowiekiem pewnym siebie, który skłóca. – Hejterzy czas start! – zakończył wystąpienie.

red., fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności27 czerwca 202212:04

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin!

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zabytkowa Leica z legendarnej serii O Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów! To najdroższy aparat w historii fotografii! Niewielu pamięta, że markę Leica współtworzył wybitny konstruktor obiektów Max Berek z Raciborza.

opr. waw, fot. Leitz Photographica Auction
Aktualności28 czerwca 202215:03

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Od 1 lipca 2022 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpocznie przyjmowanie wniosków w ramach Pilotażowego Programu „Przydomowa oczyszczalnia”. Jest on skierowany do właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości na terenie województwa śląskiego. Dotacja wyniesie do 8 tys. zł, a na cały Program Fundusz przeznaczy 1 mln zł. Wnioski można składać do końca tego roku.

WFOŚiGW, fot. biologiczni.pl
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.06.2022
22 czerwca 202219:38

Nasz Racibórz 17.06.2022

Nasz Racibórz 10.06.2022
22 czerwca 202219:37

Nasz Racibórz 10.06.2022

Nasz Racibórz 03.06.2022
7 czerwca 202219:58

Nasz Racibórz 03.06.2022

Nasz Racibórz 27.05.2022
1 czerwca 202219:57

Nasz Racibórz 27.05.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.