Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja8 lipca 201112:44

Chętnie zostawiłbym go na kolejne lata

Chętnie zostawiłbym go na kolejne lata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Michał Machniak, który w tym roku pożegnał się z G2 w Raciborzu, pochwalić może się niejednym naukowym sukcesem. – Jest to uczeń wszechstronnie uzdolniony. Dobry z matematyki, fizyki czy informatyki, a w tym roku zaskoczył nas swoją wiedzą humanistyczną – zauważa Krzysztof Chrupajło.

– Chętnie zostawiłbym sobie go na kolejne lata – śmieje się dyrektor Gimnazjum nr 2 w Raciborzu Krzysztof Chrupajło. O kim mowa? O Michale Machniaku, dla którego miniony rok szkolny był wyjątkowo dobry. – To uczeń bardzo skromy i bardzo uzdolniony. Wcześniej mieliśmy okazję się już przekonać o jego dużej wiedzy w zakresie przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki czy informatyki. W tym roku zaskoczył nas zdolnościami humanistycznymi. Wykazał się dużą wiedzą w konkursie wojewódzkim z wiedzy o społeczeństwie – opowiada dyrektor G 2.

Które z sukcesów Michała zasługują na szczególne wyróżnienie? Absolwent Gimnazjum nr 2 w Raciborzu wykazał się wiedzą m.in. w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z fizyki, gdzie zdobył tytuł laureata; w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z wiedzy o społeczeństwie, gdzie udało mu się dojść do finału, w Powiatowej Gimnazjadzie Informatycznej „Forum Optimus”, gdzie indywidualnie zajął drugie miejsce, zaś drużynowo pierwsze; w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów, w której dotarł do drugiego etapu finalizowanym we Wrocławiu;czy w Ogólnopolskim Konkursie Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej, na której wywalczył tytuł laureata, a 18 maja w Zamku Ujazdowskim w Warszawie nagrody laureatom w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wręczał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta. Jedną z nagród był voucher na zdanie certyfikatu ECDL.

Osiągnięcia te dały Michałowi nie tylko sporą satysfakcję, ale pozwoliły na swobodę w wyborze szkoły średniej. – Gdy rozmawiałem z nim na koniec roku szkolnego, zdradził, że wybiera się do II LO, do klasy o profilu matematyczno-fizycznym – kończy dyrektor G 2 Krzysztof Chrupajło.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.