Omnibus wśród szóstoklasistów

SP 13 już po raz IX zorganizowała międzyszkolny konkurs dla uczniów klas VI Mądra Głowa Podstawowa. W tegorocznej edycji udział wzięli przedstawiciele z sześciu raciborskich podstawówek. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z matematyki, historii, polskiego oraz przyrody.
– Szukamy Omnibusa wśród szóstoklasistów. Oprócz tego gwarantujemy uczestnikom dobrą zabawę – mówi jedna z organizatorek konkursu, Zdzisława Bobyk, nauczyciel j. polskiego w SP 13. Szkoła ta już po raz IX zorganizowała międzyszkolny konkurs dla uczniów klas VI Mądra Głowa Podstawowa. Do udziału zgłosiło się sześć raciborskich placówek. Każda wysłała swoich pięciu przedstawicieli. Dwóch z każdej grupy rozwiązywało tzw. kartę pracy, czyli test z poszczególnych przedmiotów. Pozostała trójka siedząc na widowni ich dopingowała. – Oni są kibicami, którzy, podczas, gdy ich koledzy rozwiązują zadania z karty, mają możliwość zdobycia dodatkowych punktów dla drużyny – informuje organizatorka Bobyk.
Kiedy reprezentanci skończyli rozwiązywać testy z przyrody, historii matematyki czy polskiego, zadania czekały na trójkę dopingujących. Organizatorzy sprawdzili ich umiejętności manualne i ruchowe. Wygrywa ta drużyna, która zbierze największą liczbę punktów.
Jakie emocje towarzyszą uczestnikom chwilę przed rozpoczęciem zmagań? – Trochę się stresujemy, bo nie wiemy z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć pytaniami. Przygotowywaliśmy się cały rok, mimo to zawsze pozostaje obawa, że czegoś nie doczytaliśmy – mówią uczennice z SP 18, Asia Chlebus i Magda Siwoń. Dziewczyny mają już na koncie kilka konkursów, tych międzyszkolnych jak i o szczebel wyższych.
Laureatkami wielu konkursów są również uczennice z SP 1, Marta Kolasa i Dominika Klimek. – Najbardziej obawiamy się pytań z matematyki i historii. Z testami z przyrody i języków myślimy, że bez problemu sobie poradzimy – zapewniają uczestniczki.
Pełen spokój i dobry humor dopisywał zawodnikom z SP 3. Karol i Artur to stali bywalcy konkursów. Karol zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie z udzielania pierwsze pomocy przedmedycznej. Natomiast Artur to zdobywca III miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka polskiego. – przyszliśmy tu dzisiaj całkiem na luzie – stwierdzają chłopcy. To opanowanie oraz wiedza jaką mieli chłopcy pomogła im zająć I miejsce w tegorocznym konkursie. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z SP 18. Trzecie miejsce przypadło w udziale SP 4. Jury przyznało również wyróżnienie za doping i dobrą zabawę reprezentantom SP 1.
(k)













![W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786219457zrzut-ekranu-2026-08-8-o-21-43-43-.png)



![Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786204293img-4604-.jpg)



![Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786255956photo-11-z-89-.jpg)
![Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786314071dsc-5043-.jpg)










![Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1756670353gre09555-.jpg)

















![Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786344163photo-19-z-63-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany