Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja22 czerwca 202214:54

Projekt eTwinning w ZSS w Raciborzu z Odznaką Jakości

Reklama
Powiat:

W Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu od paru już lat realizowane są różnego rodzaju projekty. W bieżącym roku szkolnym wśród nich były dwa projekty realizowane w ramach eTwinningu, czyli części programu Erasmus+ wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

Pierwszy projekt to “Wirtualne wędrówki po krajach Unii Europejskiej” i miał na celu aktywne poznawanie państw wchodzących w skład Unii. Partnerami było 26 różnych placówek oświatowych z całej Polski. W ramach projektu powstało Wirtualne Biuro Podróży. Opracowano elektroniczną książeczkę kucharską z charakterystycznymi daniami państw Unii, które wcześniej w ramach warsztatów kulinarnych zostały przygotowane. Wspólnie opracowano mnóstwo ciekawych i dostosowanych do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych ułatwiających wędrówki po państwach wspólnoty. Uczniowie nie tylko poznawali państwa Unii, ale uczyli się współpracy z przeróżnych formach. Rozwijali swoje kompetencji kluczowe, poznawali nowe technologie. Była to dla naszych uczniów niesamowita przygoda, podczas której wiele rzeczy się nauczyli.

Projekt ten realizowany był przez Bernadetę Gorczowską i klasę 6ak. Zaangażowanie i ciężka praca uczniów i nauczyciela zaowocowała otrzymaniem przez nich Odznaki Jakości (eTwinning Quality Label). Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom za wybitne projekty eTwinning i są świadectwem pewnego krajowego i europejskiego standardu.

Drugi z nich to "Land Art - Art with / in nature Europe wide" („Sztuka ziemi - sztuka w / z przyrody w całej Europie”). Partnerami projektu dla naszych uczniów byli ich rówieśnicy z dwóch szkół: Schule am Bienwaldring z Berlina (Niemcy) oraz z Agrupamento de Escolas Camilo Castelo Branco, Vila Nova de Famalicão  Famalicão (Portugalia).

Na czym polegał projekt? Wielu artystów pracuje w naturze/z użyciem naturalnych materiałów. Uczniowie chcą zrobić to samo! Poznają prace różnych artystów i pozwalają im zainspirować się do tworzenia własnych kompozycji. W tym celu udają się na łono natury w okolice szkół, aby tworzyć na miejscu dzieła sztuki lub zbierać naturalne materiały do prac. Pokazują przyrodę w naszym otoczeniu.

Uczniowie komunikują się z rówieśnikami ze szkół partnerskich wzbogacając przy tym nie tylko wiedzę o krajach europejskich, ale przede wszystkim doskonaląc kompetencje informatyczne oraz językowe. Projekt ten realizowały klasy 6ak oraz 6a z Bernadetą Gorczowską oraz Aleksandrą Barwiak.

Należy zaznaczyć, że były to pierwsze projekty realizowane w ramach programu eTwinning w naszej szkole. Efekty ich działań można śledzić na stronie Zespołu Szkół Specjalnych w zakładce projekty https://zssraciborz.edupage.org/ oraz na szkolnym fb.

Autor: materiał nadesłany/Paweł Strzelczyk, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności3 grudnia 202218:54

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. stanislaw-zory.pl
Aktualności3 grudnia 202209:26

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 grudnia 202215:58

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO]

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po wielu latach starań boisko Unii Racibórz przy ulicy Srebrnej przejdzie gruntowny remont. Dziś, 3 grudnia 2022, rozegrano spotkanie pożegnalne. Zmierzyły się zespoły młodzików Unii i Górnika.

opr. (greh), fot. Piotr Bednarz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.