Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja6 czerwca 202217:42

Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu

Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dniach od 28 maja do 4 czerwca trwał XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jak każdego roku, do akcji włączyła się raciborska biblioteka, której oddziały i filie wraz z zaproszonymi gośćmi namawiały dzieci do wspólnego czytania. Hasłem tegorocznego Tygodnia było "Polscy autorzy dla klimatu".

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta Dzieciom". Kampania społeczna na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zainaugurowała Tydzień Czytania Dzieciom 28 maja podczas Pikniku z okazji Dnia Dziecka. Gościem specjalnym wydarzenia był Mistrz Świata we FREESTYLE FOOTBALL Paweł Skóra, który przed swoim pokazem przeczytał fragmenty książki „Gdzieś daleko. Bajka eko” Izabeli Skorupki. W kolejnych dniach, oddziały i filie biblioteki organizowały spotkania, podczas których wraz z zaproszonymi gośćmi namawiały dzieci do wspólnego czytania.

Eureka - Wypożyczalnia Dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała zajęcia dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Dzieci wspólnie z bibliotekarkami przeczytały i wymigały wiersz Karola Kozłowskiego „Smok czy smog” oraz wzięły udział w ekologicznych warsztatach.

Filia nr 2 na Ostrogu zorganizowała wspólne czytanie we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych oraz Szkołą Podstawową nr 1 w Raciborzu. Najpierw, 31 maja bibliotekarka SP 1 Agnieszka Bzumowska przeczytała fragmenty książki Barbary Kosmowskiej „Fred – psi ekopatrol” - dla uczniów klas I-III ZSS. Natomiast 2 czerwca, Dyrektor ZSS Agata Wieczorek przeczytała fragmenty książki Wioletty Sowa „Smok czy smog?” dla uczniów klasy I SP 1.

Z kolei Filia Publiczno-Szkolna nr 5 na Płoni zorganizowała spotkania z grupami przedszkolnymi oraz klasami I-III ZSP nr 3 w Raciborzu. Najmłodsi zaznajomili się z książką „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?” Anity Głowińskiej, a uczniowie klas I-III poznali bajkę Izabeli Skorupki „Gdzieś daleko Bajka EKO”.

W Filii nr 8 na ul. Żorskiej, dzieciom z przedszkola nr 26 przeczytano fragmenty książki Justyny Bednarek "Ty też możesz uratować świat" oraz B.J. Novaka "Książka bez obrazków". Natomiast w Filii nr 9 w Brzeziu czytane były: "Bajka o mysiej rodzinie" Michael Bond, "Jesteśmy rodziną" Sandro Natalini oraz "Tajemnica piwnicy w bibliotece" Magdaleny Witkiewicz.

Gościem Filii Publiczno-Szkolnej nr 10 w Markowicach była Małgorzata Pieruszka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markowicach, która specjalnie dla przedszkolaków ZSP nr 1 w Raciborzu przeczytała opowiadanie „Będę Strażakiem”.

Autor: MiPBP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202523:58

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W miniony weekend nie można było narzekać na brak sportowych emocji. Zapewnili je piłkarze halowi podczas IV weekendu z futsalem, siatkarze KS Racibórz oraz zawodnicy Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne ekipy. W galerii zdjęcia z niedzielnych potyczek w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202513:53

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO]

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie (20.12) rozegrano ostatni w 2025 roku mecz ligowy z udziałem siatkarzy KS Racibórz. Gospodarze zmierzyli się z zespołem KS Volley Miasteczko Śląskie. Spotkanie od pierwszych piłek dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji i zakończyło się pięciosetową przeprawą.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport21 grudnia 202513:36

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO]

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 20 grudnia, w hali OSiR Racibórz rozegrano kolejną edycję Winter Futsal Cup, turnieju halowego skierowanego do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, a zawody miały międzynarodowy charakter. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny z Polski oraz Republiki Czeskiej, dostarczając wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.