Silesian Jazz Daughters z Grand Prix na warszawskiej FIRAlei Gwiazd

Tercet „Silesian Jazz Daughters” z Raciborskiego Centrum Kultury po raz kolejny zdobył serca jurorów tym razem w Warszawie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej FIRAleja Gwiazd.
Zespół, który tworzą trzy wokalistki Alicja Ploch Burda, Joanna Skowyra i Paulina Świerczek piosenką z repertuaru Czesława Niemena „Pod papugami” zaaranżowaną przez Adama Jarzmika, przeszły przez eliminacje i tym samym dostały się do finału, który odbywał się w dniach 25-26 marca na Scenie Kocjana w Warszawie. Podczas finału zaprezentowały się w utworze Krzysztofa Krawczyka „Parostatek”, który również zaaranżował Adam Jarzmik. Jako jedyny zespół w swojej kategorii (zespoły wokalne starsze: 18 plus), wspólnie z pozostałymi 25 podmiotami wykonawczymi, zostały zaproszone na niedzielny koncert laureatów, który odbył się również na Scenie Kocjana w Warszawie. Po ponad trzygodzinnym koncercie, który prezentował bardzo wysoki poziom artystyczny, nadszedł moment odczytania wyników. I tu nasze Silesianki spotkała fantastyczna niespodzianka. Zdobyły nie tylko serca jurorów i publiczności, ale dwie główne nagrody. Pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz Grand Prix Festiwalu!!! W Festiwalu wzięło udział ponad 350 wykonawców zarówno solistów jak i zespołów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Przypominamy, że Silesian Jazz Daughters zawiązał się przy Raciborskim Centrum Kultury w styczniu 2021 roku, a już po kilku miesiącach wystartował w pierwszych przesłuchaniach- a dokładnie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Mikrofon Siemiona” w Siemianowicach Śląskich. Wokalistki zdobyły 1 miejsce, otrzymując główną nagrodę. Zespół tworzą trzy wspaniałe wokalistki, śpiewające w trzygłosie i brzmiące jak jeden głos. W ich repertuarze znajdują się światowe i polskie utwory w jazzowych i swingowych aranżacjach Adama Jarzmika tj. Natural Women A. Franklin, All About that Bass M. Trainor, It don't Mean a Thing D. Ellingtona, Sway D. Martina, Pod papugami Cz. Niemena, Ludzkie gadanie M. Rodowicz czy też Rum and Coca-Cola i Bei Mir Bist Du Schoen z repertuaru The Andrew Sisters. Niektóre z aranżacji są tak zaskakujące, że trudno rozpoznać oryginalne wersje. Nawet niemiecki szlagier „Atemlos” został poddany transformacji na jazzową i swingową nutę.















![Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17872252641787224425dsc01676-.jpg)
![Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787238815dsc-6729-.jpg)








![Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787207849dsc-6507-.jpg)
![Herbicydy w Raciborzu. Czy miejskie tereny można odchwaszczać inaczej? [LIST DO REDAKCJI] Herbicydy w Raciborzu. Czy miejskie tereny można odchwaszczać inaczej? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787121914image0-.jpg)



![Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai [ZAPROSZENIE] Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787139521piotr-rojek-fot-j-kobylnik-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany