Czytelnicy, wracamy! Biblioteka otwarta od 30 listopada

Na tę informację czekali wszyscy stęsknieni czytelnicy! Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, oddziały i filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu będą ponownie otwarte od poniedziałku 30 listopada. Sprawdź, z jakimi obostrzeniami muszą się liczyć użytkownicy!
Centrala ul. Kasprowicza 12:
- otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach sprzed stanu epidemii
- przerwa techniczna od godziny 13.00 do 14.00 (nie dotyczy sobót)
- Czytelnia wyłączona z użytku (w tym nie realizuje się usług kserograficznych i drukowania)
- maksymalnie 6 osób w każdym oddziale; pozostałe osoby czekają na zewnątrz biblioteki
Filie biblioteczne:
- otwarte w godzinach sprzed stanu epidemii (Filia na Ostrogu nieczynna w soboty!)
- przerwa techniczna od godziny 13.30 do 14.00 (w bibliotece na Ostrogu przerwa w godz. 13.00-14.00; w bibliotece w Brzeziu przerwa w godz. 13.00-13.30)
- czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i na ul. Żorskiej - książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu
- w bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami. W środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy
- Filia w Szpitalu zamknięta do odwołania - zwroty przyjmowane w Centrali przy ul. Kasprowicza 12
Pomimo otwarcia, biblioteka zaleca ograniczyć swoje odwiedziny do minimum poprzez wcześniejsze zamawianie zbiorów przy użyciu katalogu online: http://katalog.biblrac.pl/Opac5/, drogą mailową lub telefoniczną. W wyjątkowych przypadkach istnieje także możliwość skorzystania z usługi „Książka na telefon” (https://www.biblrac.pl/pl/site/index/80-aktualnosci/news/358-skorzystaj-z-uslugi--quot-ksiazka-na-telefon-quot-.html).
- Oczywiście we wszystkich naszych oddziałach obowiązuje noszenie maseczek a przed wejściem należy skorzystać ze środków dezynfekujących. Wydarzenia kulturalne nadal odbywają się tylko w formule online – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.



![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)

![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)


![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)


![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)






![Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773267710gemini-generated-image-h4ezaqh4ezaqh4ez-2-.jpg)































Komentarze (0)
Dodaj komentarz