Żołnierze Wyklęci 1944-1963. Konkurs w SP 15

28 lutego Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu zorganizowała miejski konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą “Żołnierze Wyklęci 1944-1963”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Raciborza.
Konkurs składał się z dwóch części. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat poświęcony tematyce Żołnierzy Wyklętych. Natomiast uczniowie klas starszych, siódmych i ósmych zmagali się z testem wiedzy. Konkurs podsumował dyrektor Dariusz Malinowski, wręczając młodzieży dyplomy i podziękowania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Raciborza i Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.
Wyniki
Konkurs wiedzy dla klas VII-VIII:
I miejsce – Joanna Tatarczyk, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu (opiekun Iwona Dziki)
II miejsce – Kevin Niczek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu (opiekun Marcin Pordzik)
III miejsce – Franciszek Makówka, Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu (opiekun Krystian Paletta)
Konkurs plastyczny dla klas IV-VI:
I miejsce – Oliwia Czernecka, Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu (opiekun Magdalena Pordzik, Dorota Dutkiewicz)
II miejsce – Julia Tomczyk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu (opiekun Joanna Hibner)
III miejsce – Łucja Pytel, Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu (opiekun Nina Pałgan, Dorota Dutkiewicz)
Wyróżnienie – Wiktoria Musialik, Szkoła Podstawowa 15 w Raciborzu (opiekun Nina Pałgan, Pani Dorota Dutkiewicz)
Wyróżnienie – Nina Kupiec, Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu (opiekun Paulina Solich)
Wyróżnienie – Oliwia Barycka, Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu (opiekun Nina Pałgan, Dorota Dutkiewicz)































![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)


![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)




![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)














![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)





![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany