Erasmus +. Tydzień Turecki w Brzeźnicy

W dniach 17-21.02, w związku z udziałem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeźnicy w projekcie „Erasmus +”, odbył się w naszej szkole Tydzień Turecki. Na uczniów czekało wiele ciekawostek związanych z tym wielobarwnym państwem.
W poniedziałek wszyscy przybyli ubrani na czerwono i każdy wykonał flagę Turcji. Uczniowie i przedszkolaki zaczerpnęli dużo informacji z prezentacji przygotowanych na temat danego kraju. Ostatnim punktem poniedziałkowego dnia było podziwianie stworzonych wcześniej przez dzieci prac konkursowych pt. „Wybrany przedmiot w kolorach flagi Turcji” i głosowanie na najlepszą z nich. Wykonawcy puścili wodze fantazji tworząc niesamowite kompozycje w czerwono-białych barwach.
We wtorek uczyliśmy się tureckich słów oraz rodzimego alfabetu. Z przygotowanej przez jedną z pań prezentacji dowiedzieliśmy się, jakie potrawy królują na stołach naszych partnerów oraz jakie przysmaki cenią najbardziej. Nikt nie mógł oprzeć się degustacji różnego rodzaju chałwy. Ponadto klasy IV-V miały możliwość posmakować prawdziwego tureckiego kebaba.
W środę zasiedliśmy do przedstawienia tureckiej bajki. Nastąpił też pokaz strojów tureckich – chętni mogli przymierzyć ubrania, aby wczuć się w klimat tradycji. Podczas kolejnej prezentacji dowiedzieliśmy się z czego składa się turecki strój.
W czwartek uczniowie prezentując przygotowaną wcześniej choreografię, zatańczyli w rytm tureckiej muzyki. Kolejnym punktem był pokaz sławnych osobistości – ze sceny politycznej, artystycznej oraz naukowej. Dzięki temu kojarzymy już wielu sławnych ludzi związanych z tym interesującym krajem.
W piątek podsumowaliśmy te niezapomniane dni - jak się okazało wiele wiadomości na temat Turcji zapamiętamy już na zawsze. Wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki organizowanego konkursu. Oczywiście dyplomy zostały wykonane w języku tureckim, a na zwycięzców czekały ciekawe nagrody.
Wiemy już, że nasi tureccy przyjaciele byli niezwykle zadowoleni z naszych poczynań i bacznie się przyglądali codziennej relacji publikowanej w internecie. Do zobaczenia w Istambule.



















![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)


![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)








![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)
![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)
![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)




![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)





![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany