Nagrody w konkursie Gwiazdka jak z bajki wręczone

W piątek 20 grudnia rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego organizowanego przez Raciborską Izbę Gospodarczą przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury. Konkurs towarzyszył corocznemu koncertowi charytatywnemu Gwiazdka Serc.
- Cieszymy się, że mogliśmy wręczyć nagrody w szkołach i placówkach laureatów, bo mieliśmy możliwość pogratulować nauczycielom i wychowawcom tak utalentowanych uczniów, a przy okazji złożyć świąteczne i noworoczne życzenia – mówi Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.
Piątek w szkołach i placówkach obfitował w wigilijki, spotkania, jasełka i był ostatnim dniem tuż przed świąteczną przerwą. Jak podkreślają organizatorzy, był to dobry moment, żeby właśnie w taki dzień, tuż przed końcem roku, wręczyć nagrody i sprawić, aby ostatni dzień w szkole był jeszcze przyjemniejszy
- Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zorganizować I edycję konkursu plastycznego, a w szczególności sponsorom nagród, którymi są Sklep Plastyczny Ramiarnia Obrazów Czarny Kot Przemek Fita i Monika Rydz oraz TEB EDUKACJA.
Podziękowania dla Młodzieżowego Domu kultury, który był współorganizatorem konkursu i dla p. Martyny Rejner z Liceum Sztuk Plastyczny w Raciborzu, która zgodziła się przewodniczyć jury konkursowemu. Mając takie zaplecze przychylnych osób, na pewno będziemy kontynuować konkurs w kolejnych latach – podsumowują organizatorzy.
Wszystkie wyróżnione i dopuszczone do wystawy prace można obejrzeć w holu Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.
Lista laureatów
kategoria młodsza – główne nagrody
Eryk Jarosz 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu
Emilia Branicka, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu
Edyta Blokesz, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
kategoria starsza – główne nagrody
Oliwia Rostek – ZSP nr 4 w Raciborzu
Roksana Nadachewicz – Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu
Anna Ochwat – Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu
Wyróżnienia
Maja Mielnik, Anna Stiebler – Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
Aleksandra Złoty – Szkoła Specjalna w Raciborz
Zuzanna Płoska – SP im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach
Wojtek Zawisła – Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
Ania Luterek – SP nr 13 w Raciborzu
Martyna Drobny – SP im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach
Karolina Dziewior – SP nr 13 w Raciborzu
Paweł Kaptur – SP nr 13 w Raciborzu
Zuzanna Legeżyńska – ZSP 1 w Raciborzu (prac została wykorzystana jako element scenografii podczas koncertu Gwiazdka Serc)












![Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767226437gre03728-.jpg)

![Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767181703plac-dlugosza-1-1-.jpg)

![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)









































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany