Senioralne Forte w czeskich klimatach

Jaka szkoda, że to, co takie piękne, tak szybko przemija... Wspaniałe czeskie piosenki wprowadziły widzów w radosny nastrój, a wszystko za sprawą programu rozrywkowego z cyklu "Z biesiadą przez świat" pt. “W czeskich klimatach”.
Artyści z Teatru "Senioralne Forte" - Eugeniusz Bocheński, Jan Chlebowski, Róża Czech, Anna Gańdziarowska, Antoni Januszkiewicz, Mirosława Kojder, Tadeusz Mikiewicz, Jan Pyszny, Brygida Sokół, Grażyna Stępniak i Jadwiga Zawada - przygotowani przez Teresę Okaj i Łukasza J. Porwoła wygłaszali pełne humoru teksty o czeskich zwyczajach, upodobaniach, kulturze oraz malowniczych krajobrazach. Pojawili się również bohaterowie czeskiej literatury i telewizyjnych bajek. Sala widowiskowa dawno nie tętniła takim gwarem, salwami śmiechu oraz gromkimi brawami. Wszystkich zebranych przywitali burmistrz Paweł Macha, wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk oraz dyrektor Anna Kijek. Z przyjacielską wizytą przyjechali seniorzy z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego SENIOR w Opolu na czele z kierownik Małgorzatą Jarosz-Basztabin oraz duża grupa z Gminy Godów z przewodniczącym Rady Antonim Tomasem. Jesienna scenografia wkomponowała się w kolorowe stroje Występujących. Na koniec biesiady, w rytmie czeskiej polki, Publiczność tańczyła i śpiewała razem z grupą teatralną. Ach, co to był za wieczór...







































































![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)

![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)
![Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775909074zrzut-ekranu-2026-04-11-o-14-04-15-.png)
![Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177598891308-20260401-zbrojenie-deskowanie-i-betonowanie-scian-niskich-obiekt-md1-podpora-p1-.jpg)
![Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775945402gre05742-.jpg)







![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)

![Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776004016photo-115-z-117-.jpg)





















Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.