Osiągnięcia wychowanek MDK

Solistki zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – Judyta Pisarczyk, Anna Herbut oraz Dorota Nielaba 23 stycznia b.r. zostały laureatkami Inauguracyjnego Gliwickiego Koncertu Klubowego nowego cyklu. Rozpoczął on na nowo zmagania młodych zdolnych wokalistów, którzy będą rywalizować ze sobą o awans do II-go Festiwalu Piosenki Młodych Artystów RYTM Gliwice 2010.
Ponadto na konkursie zaprezentował się zespół wokalny MIRAŻ. Solistki oraz zespół do koncertu przygotowała Elżbieta Biskup – prowadząca zespół, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.
Koncerty w ramach konkursu odbywają się co miesiąc przez cały rok. W każdym uczestniczy 18 wykonawców. Lista zapisów zamykana jest na 7 dni przed samym koncertem. Wtedy należy mieć także zaakceptowany utwór i akompaniament do niego. Młodzież uczestnicząca w koncertach - konkursach klubowych może w nich uczestniczyć podczas roku wielokrotnie, a do udziału w Wielkim Finale pod koniec roku wybiera się osoby z najwyższymi średnimi. Szczegółowe zasady występu w Wielkim Finale określają organizatorzy. Gliwicki Konkurs Klubowy organizowany był przez Stowarzyszenie Muzyczne RYTM z Gliwic.
fot. archiwum portalu
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany