Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja23 września 201916:48

Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów

Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Przed nami pierwsze działanie w ramach projektu „Biblioteka bez barier” realizowanego przez raciborską bibliotekę ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Seniorzy 60+, którzy chcieliby zacząć przygodę z komputerem lub zdobyć nowe umiejętnością mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie komputerowym. Właśnie ruszyły zapisy!

W trakcie 7-tygodniowego szkolenia, uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, obsługiwać program do obróbki zdjęć, założą własną skrzynkę e-mailową a także poznają inne udogodnienia, jakie daje Internet. Udział w kursie komputerowym mogą wziąć czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, którzy ukończyli 60 lat, są mieszkańcami terenu rewitalizowanego i wyrażą chęć udziału w projekcie „Biblioteka bez barier”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października w sekretariacie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12. Ilość miejsc jest ograniczona!

- To tylko jedna z naszych propozycji dla seniorów w ramach projektu „Biblioteka bez barier”. Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w projekcie mogą liczyć m.in. na bezpłatne warsztaty, kursy czy spotkania, w tym zajęcia jogi dla kręgosłupa, konsultacje z fizjoterapeutą i dietetykiem czy warsztaty kulinarne – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie „Biblioteka bez barier” można znaleźć tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/347-projekty/344-biblioteka-bez-barier/350-do-pobrania.html i pod numerem telefonu: 324153724. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Autor: Biblioteka Racibórz , [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 lutego 202609:42

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., Fot. Maria Gintrowska/Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Reklama
Aktualności25 lutego 202609:06

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło, 24.02. około godz. 18.00, do potrącenia 78-letniego mężczyzny, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.