Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja11 czerwca 201916:31

Mali melomani świadkami eksperymentu

Mali melomani świadkami eksperymentu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Za nami ostatni już w roku szkolnym 2018/2019 koncert umuzykalniający w RCK. Dzisiejsze spotkanie z muzyką było wyjątkowe z wielu powodów - informuje RCK w korespondencji do naszej redakcji. 

Po pierwsze koncert odbył się na sali widowiskowej RCK, a nie w sali kameralnej jak dotychczas, dzięki czemu młodzi melomani mieli możliwość zupełnie innego odbioru muzyki pod względem akustycznym, zajmując miejsce w wygodnych fotelach, podziwiając salę i muzyków tym razem grających na scenie.

Po drugie na scenie wystąpił nie solista, nie duet jak dotychczas, a kwartet Czortet, dzisiaj wyjątkowo w trzy osobowym składzie: Magdalena Różycka na skrzypcach, Dominika Bojanowska na wiolonczeli i Tomasz Śliwiński na altówce. Muzycy zagrali utwory: W.A. Mozarta „Eine kleine Nachtmusik”, J. Straussa „Polka pizzicato”, P. Czajkowskiego walc z baletu „Śpiącą królewna”, G.F. Händla „Arrival of the Queen of Sheba” oraz J.P. Sousa „Liberty bell march”. Na koniec usłyszeliśmy piękne wykonanie „Liberttango” Astora Piazzolli.

Franciszek Borysowicz wykonał eksperyment muzyczny, podczas którego dzieci - stojąc obok wybranych przez siebie muzyków - wskazywały, który instrument w danym momencie jest wiodący. Na koniec rozdano nagrody dla najbardziej aktywnych i wytrwałych uczniów. Dzieci odwdzięczyły się kwiatami i laurkami dla muzyków i Franciszka Borysowicza.

Koncerty umuzykalniające to wyjątkowy projekt muzyczny, który nie tylko uczy rozumienia muzyki, ale również kultury muzycznej: od stroju po savoir vivre. Nikt tak pięknie nie przekazuje pasji do muzyki jak robi to od 36 lat Franciszek Borysowicz. Edukacja muzyczna w ramach koncertów umuzykalniających trwa od klasy 1 do 3, w ramach comiesięcznych spotkań.

Koncerty są finansowane z budżetu Miasta Racibórz. Kolejne już we wrześniu.

#rck

Autor: RCK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności18 września 202513:28

Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 września 2025 roku, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to poświęcone było osobom, które od lat dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Podczas ceremonii wręczono odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.