Slajdowisko podróżnicze w bibliotece w Markowicach

Słonie, herbata i buddyzm – dlaczego jeszcze Sri Lanka jest ciekawa? Co Lankijczycy świętują 13 kwietnia i dlaczego jadają palcami? Skąd pochodzi nazwa Łza Indii? W bibliotece w Markowicach odbyło się slajdowisko podróżnicze. Przewodniczką po pięknej, aczkolwiek tak boleśnie doświadczonej w niedawnych zamachach Sri Lance była raciborzanka Marzenna Mruk-Otulak.
„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”. Pani Marzenna rozpoczęła swoją relację od słów św. Augustyna. Następnie zabrała uczestników na lagunę w okolicach Negombo, rejs katamaranem do złotej świątyni Dambulla, spacer ze słoniami na safari czy w odwiedziny do świątyni Gangaramaya, gdzie buddyści ubrani na biało świętują pełnię księżyca.
W trakcie slajdowiska, po bibliotece rozchodziły się wspaniałe aromaty różnych olejków i herbat przywiezionych z eskapady po Sri Lance. Uznanie uczestników zyskała szczególnie herbata ananasowa. Na koniec, podczas degustacji napoju, pani Marzenna odpowiedziała na wiele pytań dotyczących szczegółów podróży.
#biblioteka




















![Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176868805217686753924j0a9896-.jpg)
![Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1737275325tauron-dystrybucja-2-.jpg)

![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)


![Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768690933dsc-7813-.jpg)





![Pałacyk w Łężczoku odzyskuje blask [FOTO] Pałacyk w Łężczoku odzyskuje blask [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768766460ae731f97-2bae-46ec-a3ed-82e3833cef9a-2-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany