Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja16 września 200812:25

Student II

Student II - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Celem programu Student II jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym zdobywania wyższego wykształcenia, a przez to stworzenie im lepszych szans na otwartym rynku pracy. Program skierowany jest do osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne).

O pomoc mogą ubiegać się:
- studenci studiów pierwszego stopnia lub studiów drugiego stopnia oraz studenci jednolitych studiów magisterskich,
- studenci studiów podyplomowych,
- studenci studiów doktoranckich,
- słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych,
- słuchacze kolegiów nauczycielskich lub nauczycielskich kolegiów języków obcych,
- uczniowie szkół policealnych,
- studenci uczelni zagranicznych lub odbywających staż zawodowy za granicą w ramach
programów Unii Europejskiej.

O pomoc mogą ubiegać się studiujący w systemie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Kto nie może uzyskać dofinansowania w ramach programu?
Osoby:
1. o średnich miesięcznych dochodach brutto przekraczających:
a) 120% najniższego wynagrodzenia przypadającego na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym, (w 2008 roku – 1123,20 zł).
b) 150% najniższego wynagrodzenia – w przypadku osób samodzielnie gospodarujących (w 2008 roku – 1.404 zł,)
2. które posiadają wymagalne zobowiązania wobec PFRON,
3. które w przeszłości, były stroną umowy zawartej z PFRON i rozwiązanej z przyczyn leżących po ich stronie.

W ramach programu dofinansowanie może obejmować w szczególności następujące koszty:
- opłaty za naukę,
- zakwaterowanie (w przypadku nauki poza miejscem stałego zamieszkania),
- dojazdów,
- uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub
psychicznej,
- zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym komputerowych –
programów edukacyjnych,
- związane z dostępem do Internetu (instalacja i abonament),
- wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych.

W przypadku osób będących beneficjentami programów Unii Europejskiej, studiujących w Polsce lub za granicą lub odbywających staż za granicą, może być dofinansowany również wkład własny, wymagany zasadami programów Unii Europejskiej.

Maksymalna wysokość dofinansowania w jednym półroczu nie może przekroczyć pięciokrotności najniższego wynagrodzenia. W 2008 roku kwota dofinansowania wynosi – 4.680 zł.

Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać w Oddziałach PFRON właściwych terytorialnie dla siedziby szkoły w terminie od 10 września do 10 października 2008 r.

Więcej informacji oraz wnioski można uzyskać na stornie www.pfron.org.pl (zakładka "Programy i zadania PFRON") lub w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych przy ul.  Klasztornej 6, a także pod nr tel.: 032 415 44 08 wew. 338 lub 032 415 12 12.

 

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.