A wczora z wieczora… odbyły się jasełka w SP 18

Ponad dwustu uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 od klas pierwszych do szóstych, członkowie kółka misyjnego oraz Gwiazdki Osiemnastki przedstawili dla wszystkich przybyłych gości szkolne jasełka. Utrzymany w konwencji sondy telewizyjnej spektakl miały uzmysłowić nie zawsze właściwe postrzeganie celu świętowania Bożego Narodzenia.
Wśród honorowych gości w szkole przywitano proboszcza parafii Matki Bożej, księdza Henryka Jaronia, który w kilku słowach wprowadził wszystkich w duchowe przeżywanie świąt. Następnie wystąpili uczniowie osiemnastki w pełnym spektrum – reprezentanci każdej z klas, od pierwszych do szóstych przygotowali pod okiem wychowawców (klasy młodsze) i nauczyciela muzyki kolędy. Na scenie młodzi aktorzy z kółka misyjnego zaprezentowali spektakl, w którym dziennikach próbuje przeprowadzić sondę uliczną na temat znaczenia świąt Bożego Narodzenia. Prawie wszyscy pytani spłycali święta do prezentów, kolacji i kolęd. Dopiero małe dziecko uzmysłowiło dziennikarzowi, czym naprawdę są święta Bożego Narodzenia.
Przed publicznością wystąpił również szkolny zespół wokalny „Gwiazdki Osiemnastki”, jednak w dość ograniczonym składzie – kilka „gwiazdek” zachorowało i nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu, do którego się przygotowywały. Pojawiły się także instrumentalistki – dwie skrzypaczki Zuzanny i pianistka Alicja.
Finałowym, mocnym akcentem było wspólne odśpiewanie przez wszystkich występujących wcześniej uczniów klas starszych kolędy „A wczora z wieczora” w mocnej, rockowej aranżacji. Przy okazji warto zauważyć, iż przygotowujący przedstawienie członkowie prowadzonego w szkole przez s. Gabrielę kółka misyjnego regularnie nagrywają audycję „Dzieci dzieciom misji”, emitowaną w Radiu Maryja.
Zapraszamy do galerii zdjęć






































































![Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773918942img-20260319-111956-.jpg)




![Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774016568dsc-1415-.jpg)




![Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774008354img-20260320-111454-.jpg)




































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany