Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja24 października 201500:51

Czytanie to przyjemność. Udowodnili to w Gimnazjum nr 5

Czytanie to przyjemność. Udowodnili to w Gimnazjum nr 5  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, 23 października uczniowie klas I Gimnazjum nr 5 wzięli udział w imprezie czytelniczo-integracyjnej pt. Z książką na wesoło.

Każda klasa wystawiła trzyosobową drużynę, która walczyła o punkty w 4 konkurencjach: "Zgaduj- zgaduli", w której uczniowie odgadywali tytuł i autora książki na podstawie jej krótkiego fragmentu, "Kalamburach"- uczniowie za pomocą mimiki, gestów lub rysunku starali się podpowiedzieć klasie tytuł książki, "Świat jest teatrem"- kapitanowie drużyn czytali fragment "Pana Tadeusza", wcielając się w rolę przedszkolaka, nauczyciela, prezydenta itp. Ostatnią konkurencją była prezentacja przez klasy plakatów promujących czytelnictwo.
Wszyscy zebrani w auli uczniowie nie tylko gorąco dopingowali swoje drużyny, ale brali aktywny udział w zabawie. Po podliczeniu punktów jednogłośnie zwyciężyły klasy IB i IC.

-"Z książką na wesoło" to impreza, która na stałe zagościła w kalendarzu Gimnazjum nr 5. Bawimy się po to, aby pokazać, że czytanie to przyjemność, inspiracja, satysfakcja, wyobraźnia, nauka... wymieniać można by długo - mówi Grażyna Chudy, pani bibliotekarka G5 i organizatorka konkursu.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 czerwca 202622:59

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO]

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych rozegrany został finał baraży o awans do klasy A Podokręgu Racibórz na sezon 2026/2027. Na boisku w Krzyżkowicach zmierzyły się miejscowy Naprzód oraz LKS Ocice. Termometry wskazywały temperaturę zbliżoną do 40 stopni Celsjusza, co oznaczało jeszcze większy upał niż podczas sobotniego barażu rozegranego w Pietrowicach Wielkich.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.