Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja30 lipca 201512:36

Breakdance króluje na parkiecie Strzechy

Breakdance króluje na parkiecie Strzechy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborska młodzież dołączyła do grona b-boyów i b-girls, a wszystko za sprawą warsztatów tanecznych, podczas których nauczyła się podstaw breakdance'a. 

Taneczne warsztaty od poniedziałku odbywają się w Domu Kultury "Strzecha" i potrwają jeszcze do jutra. Młodzież i dzieci pod okiem instruktora zgłębiają tajniki rytmu i tańca. - Uczestnicy warsztatów poznają kilka technik rozciągnięcia, podstaw breakdance'a i ciekawych kroków. Zajęcia odbywają się przez kilka godzin dziennie, a moi podopieczni mają od 7 do 13 lat. Dzieci są zainteresowane tańcem i chcą poznać nową kulturę. Ja zacząłem tańczyć w młodym wieku i od tego czasu ćwiczę już codziennie, więc jeśli ktoś podczas zajęć połknie bakcyla, to jest to właśnie dobry wiek na rozpoczęcie treningów - powiedział instruktor tańca Denis Wilaszek.

Niejeden z uczestników warsztatów połknął już bakcyla, o czym świadczy skupienie na twarzach, chęć jak najszybszego pojęcia kroków i sposób, w jaki o tańcu mówią młode talenty. - Tu jest fajnie i w ogóle fajnie jest tańczyć. Chce się najbardziej nauczyć wślizgów, wkrętów i gotowych pokazów. Mama mnie zachęca, żebym breakdance'a zatańczył na rynku w Krakowie jak to robią inni!  - powiedział Mateusz.

- Najpierw robimy rozgrzewkę, a potem uczymy się od podstaw. Chciałbym się nauczyć stać na głowie, chodzić na rękach i robić ślizgi na brzuchu. Jeszcze jestem zbyt mało wygimnastykowany, ale uprawiam też inne sporty, więc nabiorę kondycji. Cieszę się, że podczas wakacji mogę trenować na miejscu - powiedział Szymon.

Jak mówił instruktor, z każdą godziną zajęć grupa robi coraz większe postępy i niektórzy nauczyli się już wykonywać skomplikowane figury.

- Bardzo dużo się nauczyłam, trenuję też taniec nowoczesny, ale jednak kroki do breakdance'a trochę się różnią. Nie żałuję, że się zapisałam na warsztaty – powiedziała Oliwia. – Ja też dużo się nauczyłem. Już wcześniej chciałem tańczyć, ale w roku szkolnym nie miałem na to czasu. Zajęcia są super i fajnie, że nie trzeba za nie płacić. Jeśli po wakacjach powstanie grupa, która zechce trenować ten taniec, chciałbym do niej dołączyć – powiedział Łukasz.

Autor: RCK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 czerwca 202622:59

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO]

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych rozegrany został finał baraży o awans do klasy A Podokręgu Racibórz na sezon 2026/2027. Na boisku w Krzyżkowicach zmierzyły się miejscowy Naprzód oraz LKS Ocice. Termometry wskazywały temperaturę zbliżoną do 40 stopni Celsjusza, co oznaczało jeszcze większy upał niż podczas sobotniego barażu rozegranego w Pietrowicach Wielkich.

(greh)
Reklama
Aktualności28 czerwca 202611:37

Muzyczno-folkowe powitanie wakacji na Zamku Piastowskim na bis!

Muzyczno-folkowe powitanie wakacji na Zamku Piastowskim na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.