Perspektywa z RCK na warsztatach ze Szcześniakiem

Zespół wokalny "Perspektywa" działający od lat w Raciborskim Centrum Kultury i jego solistki: Joanna Skowyra, Agnieszka Komorek oraz Agata Pawłowska wzięły udział w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalistów Estradowych Urban Tunes w Katowicach. "Perspektywa" jako jedyny zespół bez wykształcenia muzycznego otrzymała wyróżnienie specjalne!
Pierwszy etap festiwalu (przesłuchania nagrań demo) odbył się w kwietniu. Drugi, dwudniowy etap odbył się z końcem czerwca. Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania oraz wykład Danuty Sendeckiej na temat emisji głosu. Drugi dzień rozpoczął się od rozśpiewki Adama Kosewskiego, potem uczestnicy mogli wziąć udział w niesamowitych warsztatach z Mieczysławem Szcześniakiem. Na finał odbył się koncert laureatów.
- Poziom festiwalu był bardzo wysoki. "Perspektywa" oraz Asia Kostka były jedynymi występującymi bez wykształcenia muzycznego i wokalnego. Tym bardziej wyróżnienie specjalne jest dla nas ogromnym zaskoczeniem i dużą radością. Chciałabym bardzo podziękować dziewczynom, które poświęciły swój czas i dały z siebie wszystko. Dzięki wielkie dla Asi Skowyry, Agaty Pawłowskiej, Hani Karasińskiej, Mireli Kulik, Oli Rybińskiej i Agnieszki Komorek - mówi prowadząca zespół Alicja Ploch-Burda.
Zespół wokalny "Perspektywa" działa przy Raciborskim Centrum Kultury, założycielem i instruktorem jest Alicja Ploch-Burda. Obecnie działają dwie grupy wiekowe – młodsza i starsza.
















![Dwa dni świętowania 90-lecia LKS Gamów [FOTO] Dwa dni świętowania 90-lecia LKS Gamów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178276247190lks-2026-105-von-145-.jpg)

![XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782672266photo-11-z-96-.jpg)
![Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782639842photo-51-z-100-.jpg)











![Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782680206krzyzkowice-ocice-baraz-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany