Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja25 czerwca 201509:10

Podsumowanie drugiej edycji projektu StartUp

Podsumowanie drugiej edycji projektu StartUp - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

W środę 24 czerwca podsumowano drugą edycję projektu StartUp, uczestnikom wręczono dyplomy, a zwycięzcom nagrody. W projekcie StratUp 2, który rozpoczął się w lutym br., udział wzięło 31 młodych mieszkańców gminy Krzyżanowice. Udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu zainspirował uczestników do stworzenia 13 pomysłów na biznes. Młodzież zaprezentowała swoje pomysły 17 maja podczas Jarmarku na granicy, zachęcając do głosowania na swój startup "krzyżanowickim dukatem".

Najwięcej "dukatów", bo 1325, zebrali Tomasz Tannfeld, Cezary Ochman, Dominik Halamoda za startup "Sklep i kawiarnia - miejsce, jakiego nie ma w gminie". To pomysł na sklep z książkami, płytami i upominkami połączony z kawiarnią, w której będą organizowane różne imprezy.

Na "Krzyżanowice Turystycznie" Rafała Bulendy zagłosowało 1166 osób. To pomysł na tzw. turystykę zorganizowaną, na przykład spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, biwaki. Rafał chce wykorzystać walory turystyczne gminy.

Trzecie miejsce zajęło "EasyKoło" - 814 głosów. Autorki tego startapu to Zuzanna Walesiewicz, Sonia Kolar, Wiktoria Ostapińska, Julia Krzykała. Nietrudno się domyślić, że jest to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów. Dziewczęta również stawiają na sport i turystykę.

Podsumowując projekt wójt Grzegorz Utracki stwierdził, że samorząd gminy Krzyżanowice inwestuje w nowoczesną wiedzę biznesową swoich młodych mieszkańców, co jest tak samo ważne, jak wspieranie samej przedsiębiorczości.

Autor: UG Krzyżanowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.08.2026
14 sierpnia 202608:43

Nasz Racibórz 14.08.2026

Nasz Racibórz 07.08.2026
6 sierpnia 202620:53

Nasz Racibórz 07.08.2026

Nasz Racibórz 31.07.2026
30 lipca 202618:15

Nasz Racibórz 31.07.2026

Nasz Racibórz 24.07.2026
24 lipca 202611:18

Nasz Racibórz 24.07.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.