Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja19 czerwca 201514:34

Wyróżnienie goni wyróżnienie - kolejny sukces raciborskich Frelek

Wyróżnienie goni wyróżnienie - kolejny sukces raciborskich Frelek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

11 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie odbyła się uroczysta Gala Laureatów XXII edycji Regionalnego Przeglądu „Śląskie Śpiewanie”, na której nagrodzono najlepszych spośród 160 zespołów z Górnego i Dolnego Śląska, Małopolski, a nawet Zaolzia (czeskiej części Górnego Śląska). Ogromnym sukcesem okazał się awans do ścisłego finału amatorskiego zespołu wokalnego „Frelki” z Raciborza. 17 czerwca „Frelki”, jako część składowa Gimnazjalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląskie Dziołchy i Synki”, wystąpiły na żywo w TV Silesia w programie przedpołudniowym „Familook”.  

Wokalistki są częścią Gimnazjalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląskie Dziołchy i Synki”, działającego od pięciu lat w Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu. Dziewczęta w składzie: Patrycja Sołtys, Agnieszka Konieczna, Natalia Obłąg, Aleksandra Nowak, Aleksandra Przybyła, Sandra Rubacka, Małgorzata Zamojska, Aleksandra Błaszczok, Dżesika Cieślik, Magdalena Mosek, Paulina Miketa, Aleksandra Regent, Iwona Skubela, Monika Urbas i Alicja Zysiek z młodzieńczym zapałem i niekwestionowanym talentem wykonały dwie pieśni ludowe „Śląskie hasiorki” i „Obejrzycie wy dziewuchy”. 

Umiejętności „Frelek” doceniło konkursowe jury, które przyznając 1. miejsce nominowało dziewczęta do II edycji Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”, który odbędzie się dn. 28 czerwca r. w Koszęcinie. W trakcie uroczystej Gali Laureatów raciborskie gimnazjalistki otrzymały nagrodę finansową i okolicznościowy dyplom za zajęcie pierwszego miejsca. Ogromnym zaskoczeniem i niespodzianką było przyznanie „Frelkom” głównej nagrody telewizji TV Silesia. Poza tym dziewczęta zostały zaproszone do zwiedzenia gmachu TVS i występu na żywo dnia 17 czerwca r.  Organizatorem konkursu jest wspomniany wyżej Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Związek Górnośląski w Katowicach. Opiekę nad zespołem sprawuje Aleksandra Fleger – nauczyciel historii i języka polskiego.  

Występ w TV Silesia był nagrodą specjalną dla raciborskich dziewcząt, które zajęły 1. miejsce w rywalizacji grup wokalnych w prestiżowym konkursie „Śląskie Śpiewanie”, organizowanym pod auspicjami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Związku Górnośląskiego w Katowicach. Gimnazjalistki zostały zaproszone do zwiedzania gmachu telewizji, gdzie dokładnie wyjaśniano im, jak nagrywane są programy. Dziewczęta miały również okazję zwiedzić poszczególne studia nagrań. Następnie ruszyły do charakteryzatorni, gdzie każdej z nich wykonano profesjonalny makijaż do występów telewizyjnych. Emocje sięgnęły zenitu o godzinie 12.20, kiedy to odbyło się nagranie na żywo. „Frelki” – zdaniem konferansjera –  zaśpiewały rewelacyjnie, bez cienia stresu. Po występie, w torebkach utalentowanych raciborzanek, rozdzwoniły się telefony od rodzin i znajomych z gratulacjami.  

Przed „Frelkami” jeszcze kolejne zmagania, tym razem o zasięgu międzynarodowym –„Europejski Konkurs – Rozśpiewany Śląsk”, który odbędzie się 28 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Raciborską grupę wokalną prowadzi Aleksandra Fleger – nauczyciel języka polskiego i historii. 

g3

Autor: G3, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 maja 202619:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Emocji co nie miara dostarczyły piłkarski pojedynki od IV ligi do C klasy w Podokręgach Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 maja 202616:10

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO]

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Są mecze, w których od pierwszych minut widać, która drużyna przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tak właśnie było w spotkaniu rozegranym w sobotę, 9 maja w Markowicach, gdzie gospodarze nie pozostawili rywalom z Zabełkowa najmniejszych złudzeń.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.