Cha, cha - czyli Dzień Tańca w Kuźni Raciborskiej

W sobotę 21 lutego po raz trzeci odbył się Otwarty Dzień Tańca. Na scenie Kuźni Kultury zaprezentowało się blisko sto osób. W grupach tanecznych, indywidualnie i w parach przedstawiono szeroki wachlarz form tanecznych. Oprócz tancerzy ćwiczących w MOKSiR, można było podziwiać wystepujących przybyłych z okolicznych miejscowości.
Oto plejada wykonawców: Mażoretki z Promyka, Promyczka a także Mini Formacja Promyczek (MOKSiR) prowadzony przez choreografa Ilonę Świerczek. Kolejne zespoły mażoretek to Olympia (solo Monika Kowalska), Olympijka i Olympusie, reprezentujące Siedliska,prowadzone przez instruktorkę Agatę Piec z Tworkowa. Następie, również gościnnie, tancerze Tańca Towarzyskiego z MDK Racibórz.Tańczące pary dzieci i młodzieży dały popis, prezentując m.in. Sambę, Rumbę, Jive'a. Grupę dziecięcą prowadzi Regina Bernat, z kolei nastoletnie pary z KTT "Revia" trenują pod opieką Wioletty Cabaj.Taniec nowoczesny przedstawiła formacja "Szał", również z MDK w Raciborzu, tańcząca pod okiem Kamili Kruszki.Jedynym przedstawicielem breakdance'a był Piotr Jaworski, który współtworzy "Specgroup", solowy występ wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieżowej części widowni. W sportowym stylu przedstawicielki Zumby (Szkoła Tańca Tańczymy - instr. Nikola Kosiec) w uładach fitness poprzedziły, wykonujących tańce latynoamerykańskie Annę i Krzysztofa Wolnych. Wytworną choreografię opracowała Małgorzata Dziedzic z Raciborskiego Centrum Kultury. Otwarty Dzień Tańca był bogatym tanecznym prezentem dla przybyłej publiczności.






























































![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)

![Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766482370603854012-1173196208297703-2705687028020719186-n-2-.jpg)





![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany