Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja2 lutego 201519:09

Spotkanie z alchemikiem zainaugurowało Zamkową Zimową Akademię Nauki 2015

Spotkanie z alchemikiem zainaugurowało Zamkową Zimową Akademię Nauki 2015  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W poniedziałek 2 lutego 2015 r. w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu ruszyła kolejna edycja akcji Zamkowa Zimowa Akademia Nauki. Raciborski zamek podobnie jak przed rokiem przygotował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z alchemikiem Bartłomiejem Koźniewskim. „Chemia wokół nas” - to tytuł inaugurującego spotkania. W trakcie warsztatów nie zabrakło ciekawych doświadczeń, pokazów i eksperymentów. Uczestnicy zajęć zwiedzili również dawną siedzibę Piastów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Kolejne spotkanie już w środę 4 lutego - dzień dla miłośników mody - profesjonalne studio fryzjerskie na zamku, czyli fryzury, pokaz upięć karnawałowych oraz układanie fryzur uczestnikom (dzieci i młodzieży). Wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu w ramach akcji poznamy tajniki jak ciekawie się uczesać na bal, który odbędzie się 13 lutego na zamku. Ponadto odbędą się zajęcia plastyczne, podczas których stworzymy pamiątkowe pocztówki. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10.00 do 12.00.

7 lutego (sobota) w godz. 8.00-20.00 – I Zamkowy Game Jam dla miłośników gier komputerowych – warsztaty programowania – tylko na zapisy (limit miejsc 20 uczestników – ekip) – do 6.02.2015 godz. 13.00. Więcej szczegółów TUTAJ: http://www.zamekpiastowski.pl/site/index/158/news/1567.html

9 lutego (poniedziałek) w godz. 12.00-14.00 – zajęcia teatralno-muzyczne (dla różnych grup wiekowych), które poprowadzą Teresa Okaj i Łukasz Porwoł.

10 lutego (wtorek) w godz. 14.00-18.00 – od 14.00 do 17.00 – zajęcia z origami, kaligrafii, japońskie szachy shogi oraz sztuka walki na pałki piankowe dla dzieci i młodzieży; od 17.00 do 18.00 – prezentacja egzotycznej sztuki walki aikido dla młodzieży i dorosłych (pokaz). Zajęcia poprowadzi Jacek Ostrowski z Raciborskiego Ośrodka Aikido.

13 lutego (piątek) w godz. 18.00-20.00 – maskarada karnawałowa dla dzieci - zajęcia plastyczne z ozdabiania oraz malowania masek karnawałowych, w których będzie można zatańczyć podczas balu, zabawy z chustą i bal z instruktorami Fundacji Dr Clown. Zachęcamy aby wszystkie dzieci przyszły w przebraniu króla, księżniczki, rycerza lub innej bajkowej postaci. W sali konferencyjnej - spotkanie z raciborskimi i zamkowymi tajemnicami dla rodziców. Prelekcję wygłosi Grzegorz Wawoczny, autor monografii zamku.

14 lutego (sobota) w godz. 10.00-12.00 – zajęcia „Walentynkowe spotkanie z pluszakami” - Paweł i Dominika Marcinkiewiczowie z raciborskiej firmy Vicco, specjalizującej się w produkcji ręcznie wykonywanych zabawek. Przyjdź i ozdób swoje pluszowe serduszko.

Autor: Agencja Zamek, promocja@zamekpiastowski.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202517:36

Zmarł ks. Andrzej Kałuża, były proboszcz z Borucina

Zmarł ks. Andrzej Kałuża, były proboszcz z Borucina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marian Wasiczek
Reklama
Aktualności25 kwietnia 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Nadchodzący weekend obfitował będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Sprawdź, co będzie się działo w Raciborzu i okolicach.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 kwietnia 202518:02

II LO żegna swoich maturzystów. Są gotowi do podboju świata

II LO żegna swoich maturzystów. Są gotowi do podboju świata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

150 uczniów z pięciu klas czwartych Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza opuściło dziś mury swojego liceum. W styczniu bawili się na studniówce, a dziś zakończył się dla nich ostatni semestr. "Stajecie u progu nowego życia, jesteście gotowi do podboju świata" - żegnał ich dzisiaj, 25 kwietnia, dyrektor Maciej Malinowski.

fot. Mirosław Basista, FotoPerla.eu
Reklama
Aktualności25 kwietnia 202518:10

Pożegnanie rocznika 2020/2025 w Zespole Szkół Ekonomicznych

Pożegnanie rocznika 2020/2025 w Zespole Szkół Ekonomicznych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. ZSE, fot. Iwona Kwapisz, Maciej Mazur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 kwietnia 202514:29

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Nadchodzący weekend po raz kolejny wypełniony będzie piłkarskimi emocjami. Rozegrane zostaną mecze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Z kolei hali OSiR Racibórz czeka nas sportowa rywalizacja oldbojów z charytatywnym akcentem.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.