Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja1 czerwca 201213:25

Weltzel na Gali Mistrzów w Koszęcinie

Weltzel na Gali Mistrzów w Koszęcinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Wczoraj w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk – pałacu w Koszęcinie odbyła się uroczysta gala finału Wojewódzkiego Konkursu Edukacja regionalna w szkole, zorganizowanego pod auspicjami Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty. W ścisłym finale znalazło się raciborskie G3.

Konkurs  cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od kilku lat. W tym roku udział zgłosiło 129 szkół i przedszkoli z terenu całego województwa śląskiego. Wszystkich podzielono na trzy kategorie wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe oraz wspólnie gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs był  czteroetapowy – szkoły przedstawiały działania na polu edukacji regionalnej tworząc szczegółowe sprawozdania i prezentacje multimedialne. W trzecim etapie - rejonowym najlepsze 5-osobowe grupy uczniów stanęły do bezpośredniej rywalizacji – przedstawiły swą miejscowość, pisały obszerny test wiedzy o Górnym Śląsku oraz prezentowały obrzęd ludowy ze swego regionu.  Do ścisłego finału zakwalifikowało się po 5 zespołów w każdej kategorii wiekowej. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla przy ulicy Żorskiej w Raciborzu. Zadania finałowe obejmowały prezentację swej miejscowości w powiązaniu z wielka historią, pokaz mody współczesnej wykorzystujący elementy strojów regionalnych, niekonwencjonalna lekcję historii dotyczącą powstań śląskich i obszerny test wiedzy o Górnym Śląsku.  Raciborskie gimnazjum  reprezentowali uczniowie: Magdalena Rzepka, Katarzyna Leś, Marta Rychlik, Bartosz Oświęcimka i Dawid Rzepka, zajęli drugie miejsce uzyskując tytuł laureata konkursu i cenny sprzęt elektroniczny. Do konkursu uczniów przygotowały Aleksandra Fleger – nauczyciel historii i Wioletta Szwed – nauczyciel języka polskiego.  W tegorocznej edycji patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej – Jolanta Szumilas. Po wręczeniu nagród uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez instruktorów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Nagrodą dla wszystkich był również występ Zespołu z koncertem edukacyjnym  „A to Polska właśnie”.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202615:55

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO]

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
119
Racibórz:

W poniedziałek, 30 marca, przed siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy odbyła się konferencja prasowa posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wosia. W spotkaniu uczestniczyli także radni powiatowi PiS: Magdalena Lenort, Tomasz Kusy oraz Krzysztof Bajerski. Głównym tematem konferencji była sytuacja na rynku pracy w regionie oraz jej konsekwencje dla mieszkańców.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.