Karnawał żegnali ariami i z kabaretem

134 osoby zjawiły się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kobyli, by wysłuchać najpiękniejszych arii operetkowych w wykonaniu Stanisława Pająka i utworów Moniuszki, Mozarta i Bacha wyśpiewanych przez Judytę i Patryka Gruszka. Imprezę zorganizowano z okazji Dnia Kobiet a także by pożegnać karnawał.
Na tych, którzy 8 marca odwiedzili GOK w Kobyli, czekała prawdziwa uczta muzyczna. Najpiękniejsze arie operetkowe przygotował Stanisław Pająk, utworów operowych S. Moniuszki, W. A. Mozarta, J. S. Bacha wysłuchać mogli w wykonaniu rodzeństwa z Babic – Judyty (sopran) i Patryka (bas) Gruszka, absolwentów średniej szkoły wokalnej II stopnia w Gliwicach.
Poza muzyką nie brakowało też powodów do śmiechu. W przerwie wystąpił Kabaret z KGW z Pstrążnej z przedstawieniem pt. POGRZEBANIE BASA. A swój monolog o Dniu Kobiet wygłosiła Żaneta Kuśmierz.
W koncercie uczestniczyły 134 osoby, w większości panie. Na sali GOK gościliśmy również prezes Stowarzyszenia LYSKOR Helenę Serafin, która zachęcała mieszkańców naszej gminy do współpracy z w/w stowarzyszeniem. Gminny Ośrodek Kultury ściśle współpracuje z LYSKOREM, dzięki czemu gminy zbliżyły się na polu kulturalnym i chętnie wymieniają się swoimi doświadczeniami, wzajemnie się uzupełniając – mówi Ewa Gołofit z Urzędu Gminy w Kornowacu.
(oprac. JaGA)






![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)










![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)

![Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766874497gre03409-.jpg)












![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany