Mistrzowie fletu zagrali po raz 10

70 osób wzięło dzisiaj udział w konkursie Mistrz Fletu organizowanym w Klubie Strefa. - Konkurencja odbywa się po raz 10, 3 jej edycje miały rangę miejską, a kolejne 7 - powiatową. Po raz 4 spotykamy się w Klubie Strefa, wcześniej były to Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 5 - relacjonuje Marceli Reszka.
Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością. - Muzyczne talenty prezentuje dzisiaj ponad 70 osób, głównie ze szkół podstawowych. Mamy reprezentantów tylko dwóch gimnazjów - mówi organizator i inicjator przedsięwzięcia Marceli Reszka. Na fletach kolędy wygrywają uczniowie z różnych stron powiatu raciborskiego. - Poza uczniami z raciborskich szkół, mamy przedstawicieli Pietrowic Wielkich, Krowiarek, Nędzy czy Grzegorzowic - wylicza pan Marceli.
Młodych muzyków oceniało dwuosobowe jury: Weronika Hetman i Anna Reszka. - W tym konkursie nie ma przegranych, bo doceniamy trud, który włożyliście w przygotowanie się do występu - mówił Marceli Reszka. Każdy z uczestników mógł liczyć na słodki poczęstunek, a także otrzymał zbiór kolęd na flet. Trofea dla najlepszych tradycyjnie przygotowali chłopcy z kółka technicznego Klubu Strefa. - Robert Hruby, Tomasz Lesniok i Sławomir Kulinicz włożyli sporo pracy w ich wykonanie - dodał Reszka.
Skąd wziął się pomysł konkursu, by to właśnie na fletach wygrywać świąteczne pieśni? - Pamiętam z czasów dzieciństwa, że uwielbiałem niedzielne nabożeństwa w okresie Bożego Narodzenia w kościele św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach. Siadałem wtedy blisko nocznego ołtarza, bo tam siedzieli muzycy grający kolędy na instrumentach - wspomina we wstępie do "Zbioru kolęd, pastorałek i melodii bożonarodzeniowych na flety podłużne", który powstał na bazie doświadczeń z konkursem związanych. - Sięgając do tych wspomnień, udało mi się powołać do życia powiatowy konkurs Mistrz fletu - kontynuuje.
Wyniki konkursu:
Grand Prix
Zespół Szkół w Pietrowicach Wielkich, opiekun: Marceli Reszka
I miejsce:
Gimnazjum nr 2, Racibórz, opiekun: Ilona Rucińska
Zespół Szkolno-Gimnazjalny z Nędzy, opiekun: Sylwia Linek
Szkoła Podstawowa nr 1, Racibórz, opiekun: Piotr Pisarczyk
Szkoła Podstawowa nr 18, Racibórz, opiekun: Tomasz Hetman
II miejsce:
Zespół Szkolno-Przedszkolny z Krowiarek, opiekun: Marta Otręba
Szkoła Podstawowa nr 15, Racibórz, opiekun: Marceli Reszka
III miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 4, Racibórz, opiekun: Agata Trzęsimiech- Lucia
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Racibórz-Ocice, opiekun: Małgorzata Pisarczyk
Zespół Szkół Ogólnokształcących z Grzegorzowic, opiekun: Beata Smołka
JaGA































![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)





![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)






![Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782410342dsc-0833-.jpg)












![2051 – IV Noc Kultury w futurystycznym wydaniu już w ten piątek o 20:00 [ZAPROSZENIE] 2051 – IV Noc Kultury w futurystycznym wydaniu już w ten piątek o 20:00 [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782317911noc-kultury-iv-baner-zdj-w-tle-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany