Filmołaki z SP1 zaklęte w starej księdze

W czwartek, 16 kwietnia, w sali kinowej SP1 w Raciborzu odbyła się premiera filmu pt. „Zaklęte w starej księdze” grupy filmowej „Filmołaki 4”.
Jest to kolejna produkcja młodych filmowców z Filmołaków, w której tym razem wystąpiły debiutujące czwartoklasistki: Julia Pieprzowska, Julia Jaworek, Antonia Schwan, Liliana Jonderko, Alicja Pastor, Paulina Dzidowska, Joanna Heide i Zofia Żuczkowska. Reżyserem, scenarzystą i opiekunem grupy jest Ewa Wawoczny.
Premierę otworzyła wicedyrektor Józefa Kielak, następnie zaprezentowano film dla przybyłych gości. Bohaterki są postaciami z książek i co weekend wychodzą z nich, by spotkać się przy herbatce i ciasteczkach w szkolnej bibliotece. Jednakże, kiedy dopada je nuda, marzą o przeżyciu niezapomnianej przygody. Przygoda szybko się nadarza, kiedy zostają wciągnięte do starej księgi. Mają do wykonania dwanaście zadań. Czy uda im się je wykonać, a tym samym wydostać? O tym można się przekonać po obejrzeniu tej pełnej uroku i humoru „przygodówki”.
Po projekcji filmu podziękowano wszystkim, którzy pomogli „Filmołakom” w jego realizacji, czyli dyrektor szkoły Patrycji Pol, która od lat wspiera działania młodych filmowców i dyrekcji Zamku Piastowskiego – Elżbiecie Kuli, ponieważ sceny w „zaklętej księdze” zostały nakręcone w salach multimedialnych zamku; a także nauczycielce - i Joannie Krechowieckiej i bibliotekarce Agnieszce Bzumowskiej.















![Triumf młodych artystów. Za nami finał IX Raciborskiej Giełdy Talentów [FOTO i WIDEO] Triumf młodych artystów. Za nami finał IX Raciborskiej Giełdy Talentów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780175481dsc-9590-.jpg)



![Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780214795dsc-1838-.jpg)





![MKZ UNIA Racibórz najlepsza w Memoriale Grzegorza Pieronkiewicza [FOTO i WIDEO] MKZ UNIA Racibórz najlepsza w Memoriale Grzegorza Pieronkiewicza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780175550bez-nazwy-133-.jpg)
![WFOŚiGW w Katowicach uruchamia kolejne nabory. Szkoły, mieszkańcy, firmy i spółdzielnie mogą sięgnąć po miliony złotych [WIDEO] WFOŚiGW w Katowicach uruchamia kolejne nabory. Szkoły, mieszkańcy, firmy i spółdzielnie mogą sięgnąć po miliony złotych [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780160509699443135-1307864444827115-7352248947322130247-n-.jpg)

![Perspektywa Adults zaprezentowała Piosenki na dorosłe myśli [FOTO i WIDEO] Perspektywa Adults zaprezentowała Piosenki na dorosłe myśli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780131547dsc-9061-.jpg)
![Ballady rockowe i nocny spacer po dawnym Raciborzu na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Ballady rockowe i nocny spacer po dawnym Raciborzu na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780129174dsc-1630-.jpg)

![C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780269923photo-49-z-86-.jpg)




![Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780270822photo-36-z-41-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany