Walijczycy uczyli raciborską młodzież

W murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu przebywała grupa walijskich nauczycieli z Wrexham (Wielka Brytania). Reprezentowali oni partnerską szkołę i dom kultury Ysgol Clywedog i Victoria Youth Centre w tymże mieście.
W murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu przebywała grupa walijskich nauczycieli z Wrexham (Wielka Brytania): Mandy Kavanagh, Joanne Attwood i Tim Pugh. Reprezentowali oni partnerską szkołę i dom kultury Ysgol Clywedog i Victoria Youth Centre w tymże mieście. Pobyt walijskich gości związany był z realizacją europejskiego programu edukacyjnego „Comenius Regio”, w ramach projektu „Green Light – Zielone Światło”. Nauczyciele z Wrexham prowadzili lekcje i warsztaty z raciborską młodzieżą, wspierani przez pedagogów wspomnianego gimnazjum: Marię Brajtszedel, Ewę Kuźnik i Mariusza Janickiego. W trakcie pobytu brali również udział w akcji „Sprzątanie Świata” w lesie Obora, a także zwiedzili wystawę ekologiczną, przygotowaną przez gimnazjalistów pod okiem Mirelli Obłąg, Joannę Klinos, Sylwię Żołneczko i Wiolettę Szwed. Dopełnieniem pobytu walijskich gości na Górnym Śląsku było zwiedzanie kompleksu pałacowo-klasztornego w Rudach oraz zamku w Pszczynie. Koordynatorami współpracy Ysgol Clywedog z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu są dyrektorzy tych placówek: dr David Kirby (ze strony walijskiej) oraz dr Norbert Mika i Izabela Kubita (ze strony polskiej).
G3























![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)






















![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany