Sposób na Alcybiadesa sposobem na udaną sobotę, czyli rodzinny konkurs w bibliotece

Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty… książki Edmunda Niziurskiego? Za nami kolejny rodzinny konkurs wiedzy organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. W sobotnie przedpołudnie 14 czerwca uczestnicy zmierzyli się z kultową powieścią „Sposób na Alcybiadesa”, która niezmiennie bawi i śmieszy pokolenia!
„Sprzęt do syzyfowych prac” – czyje to słowa i co określają? Co było na tablicach marmurowych przy głównym wejściu do szkoły? Od czego wzięła się nazwa Żoliborz? Te i inne pytania z książki „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego padły podczas kolejnego już rodzinnego konkursu wiedzy z cyklu „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz ty?”. Uczestnicy wykazali się znakomitą znajomością treści książki – nie umknęły im nawet drobne szczegóły, a na najtrudniejsze pytania odpowiadali bez wahania. Co ważne, odpowiedzi były wynikiem prawdziwej rodzinnej współpracy – dzieci i rodzice wspólnie głowili się nad pytaniami, uzupełniając nawzajem swoją wiedzę. Konkurs zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Edmunda Niziurskiego.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Władysław, Barbara oraz Grzegorz Stopa
II miejsce: Patrycja oraz Sylwia Szczuka
Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
- Już teraz pragniemy zaprosić rodziny do udziału w kolejnym konkursie, który odbędzie się 26 października. Sprawdzimy wiedzę z książek „Książę Kaspian” oraz „Podróż Wędrowca do Świtu” C.S. Lewisa – mówi Anna Strojny z biblioteki, organizatorka konkursu.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany