Hiszpańskie rytmy w Raciborzu. Przed nami finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Już 11 kwietnia Racibórz ponownie stanie się muzyczną stolicą języka hiszpańskiego. W RCK DK „Strzecha” odbędą się finałowe przesłuchania XI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Początek zmagań finalistów zaplanowano na godzinę 11:00, a o 17:00 publiczność będzie mogła uczestniczyć w Koncercie Laureatów.
Wśród finalistów znaleźli się utalentowani wokaliści i zespoły z całej Polski:
Adrianna Puk – ZS Nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach
Emilia i Gabriela Sowa – „Źródło” SP Fundacji „Sternik” w Krakowie, Publiczne LO im. Św. Rity w Krakowie
Hanna Matusewicz – LO im. Bogusława X w Białogardzie
Marcela Zając – LO im. Bogusława X w Białogardzie
Natalia Itrich – LO im. Bogusława X w Białogardzie
Ewelina Leśniewska – III LO im. Jana Pawła II w ZS nr 3 w Wołominie
Alicja Gabor i Lena Szewczuk – I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
Marta Jerzak – XXI LO im. Bolesława Prusa w Łodzi
Katarzyna Wołowczyk i Lidia Kowalska – Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie
Iga Szaraniec – ZS Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli
Agata Brzezińska – ZS Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli
Julia Sołtysik i Anna Smoleń – II LO im. Czesława Miłosza w Jaworznie
Stanisław Skoraszewski – Publiczne LO Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz w Poznaniu
Natalia Pindelska – IX LO im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu
Julia Kapusta – II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu
Zuzanna Okseniuk – ZS w Czerwionce-Leszczynach
Karolina Gryzik – IV LO im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach
Zofia Zasępa – I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie
Zespół „La Banda” (Aleksandra Stańczyk, Magdalena Kęsek, Radosław Mazer, Emilia Ryba, Małgorzata Kubies, Krystian Kabaj) – POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie
Zespół „Una vez más” (Adrianna Ruszkowicz, Małgorzata Szczepara, Franciszek Jaworski, Filip Doniec, Karol Krzemień, Wojciech Klag) – POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie
Patrycja Cwik – II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu
Julia Kunda – V LO im. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu
Maria Woźniak – SP Nr 58 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
Zuzanna Rajman – ZSO Nr 4 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Poznaniu
To wydarzenie to nie tylko konkurs, ale także święto młodych talentów, promocja języka hiszpańskiego i okazja do muzycznej podróży przez kultury krajów hiszpańskojęzycznych.











![Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780654458photo-17-z-77-.jpg)



![Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780778813dsc-1366-.jpg)


![Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780776999gre06883-.jpg)




![Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780789027photo-96-z-306-.jpg)



![Piknik rodzinny w Zawadzie Książęcej. Dzień Dziecka z teatrem, animacjami i atrakcjami dla najmłodszych [FOTO] Piknik rodzinny w Zawadzie Książęcej. Dzień Dziecka z teatrem, animacjami i atrakcjami dla najmłodszych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780814118photo-20-z-62-.jpg)


















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany