Królewskie Ferie z biblioteką: wycieczka do Muzeum w Raciborzu

W trakcie „Królewskich Ferii z biblioteką” nie mogło zabraknąć wizyty w raciborskim Muzeum! Dzieci obejrzały tu elementy zbroi rycerskiej i miecze, rozbudziły swoją wyobraźnię w „Domu Ozyrysa” oraz zwiedziły aktualne wystawy. Dla wielu, była to pierwsza, ale jak zapewniano na pewno nie ostatnia, wizyta w dawnym kościele Dominikanek pw. Ducha Świętego.
Spośród wystaw, które mogli zobaczyć uczestnicy zajęć (np. zabawki naszych dziadków, zbiory przedmiotów wykonanych z cyny) największe zainteresowanie wzbudziła ekspozycja z mumią w „Domu Ozyrysa”. Historia sprowadzenia eksponatu do Raciborza pobudziła wyobraźnię małych czytelników. Uwagę dzieci przykuły również efekty odkryć archeologicznych dokonanych podczas prowadzonych w prezbiterium w latach 1992-1998 badań, uzupełnione o zabytki znajdujące się pod kaplicą św. Dominika oraz pod nawą główną kościoła. Spośród prezentowanych eksponatów na szczególną uwagę zasługuje tutaj złamany rytualnie miecz żelazny, znaleziony w grobie ostatniego księcia raciborskiego z rodu Przemyślidów Walentyna, który zmarł bezpotomnie w 1521 roku. Na finał dzieci obejrzały eksponaty nawiązujące do tematyki tegorocznych ferii - elementy zbroi rycerskiej i miecze.
- Dziękujemy Muzeum w Raciborzu za żywą lekcję historii oraz możliwość obejrzenia wszystkich wystaw – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży gdzie odbywają się zajęcia w trakcie ferii zimowych.
„Królewskie Ferie z biblioteką” dobiegają końca – w środę 26 lutego w godz. 11.00-14.00 biblioteka przy ul. Kasprowicza 12 zaprasza na finałowy Bal na Królewskim Dworze. Na uczestników czeka mnóstwo niespodzianek, śmiechu i tańców. Mile widziane królewskie przebrania!

















![Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762011176img-9278-.jpg)
![Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762096425575178123-857076683555749-491138931647628598-n-2-.jpg)















![Igrzyska Przedszkolaków – sportowe emocje, nauka i radość w ZSOMS Racibórz [FOTO i WIDEO] Igrzyska Przedszkolaków – sportowe emocje, nauka i radość w ZSOMS Racibórz [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761987092168-.jpg)
![Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762106874gre01366-.jpg)


















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany