Sukces Małej Strzechy na ogólnopolskim konkursie Trojak 2024

Dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy reprezentowały Racibórz podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Śląskich „Trojak 2024”, który odbył się 22 listopada w Katowicach. Dwóm parom udało się dotrzeć do finału i zająć wysokie miejsca w swoich kategoriach.
Pięć par z grupy Mała Strzecha ZPiT "Strzecha" im. Joli Rymszy wzięło udział w prestiżowym konkursie tańców śląskich organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i ZPiT Silesianie. Młodzi tancerze rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:
W kategorii I (7–9 lat) uczestnicy zatańczyli Owczarka i Grożonego,
W kategorii II (10–12 lat) zaprezentowano Kowola i Zajączka.
Do finału zakwalifikowały się dwie pary:
Martina Lakomek i Grzegorz Reisky (kategoria I) – 6. miejsce,
Julia Lakomek i Nikodem Ochyra (kategoria II) – 6. miejsce.
Za przygotowanie tancerzy odpowiadał choreograf ZPiT "Strzecha", Tomasz Dworak.
Konkurs „Trojak” to ważne wydarzenie w kalendarzu miłośników śląskiego folkloru. Udział Małej Strzechy i jej sukcesy to dowód na to, że tradycyjna kultura w Raciborzu kwitnie i jest przekazywana młodszym pokoleniom.
Gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów na tanecznych scenach.












![Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773161401dsc-1198-.jpg)


![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)

![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)


![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)








![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)






![Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773267710gemini-generated-image-h4ezaqh4ezaqh4ez-2-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany