Olimpijskie Lato z Biblioteką z wizytą w polskim Hogwarcie

Na zakończenie wakacyjnych zajęć, uczestnicy Olimpijskiego Lata z Biblioteką przenieśli się do świata magii i fantazji. 27 sierpnia odbyła się wycieczka do zamku w Mosznej, który dzięki swojej bajkowej architekturze nosi miano polskiego Hogwartu. W komnatach i lochach tej polskiej szkoły magii i czarodziejstwa dzieci dowiedziały się dlaczego z jednej z zamkowych wież wygląda szkielet oraz wzięły udział w wybuchowej lekcji eliksirów.
Zajęcia w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Zamku Moszna rozpoczęły się od testu sprawności. Młodzi czarodzieje skrzyżowali między sobą miecze, udowadniając, że nie brakuje im odwagi i sprytu. Po zaliczeniu tego pierwszego zadania mogli już oficjalnie przystąpić do ceremonii przydziału, który – jak przystało na świat Harrego Pottera – dokonała sędziwa Tiara Przydziału. Kiedy już każdy ochłonął po emocjach wyboru do jednego z hogwarckich domów, na czele których stanęły panie bibliotekarki jako prefekci, nadszedł czas na zwiedzanie zamku. Sala pod Pawiem, biblioteka, galeria, pokój hrabiego – to tylko niektóre z punktów na trasie. To właśnie podczas zwiedzania zamku dzieci poznały historię angielskiej guwernantki Marty, nieszczęśliwie zakochanej w swoim pracodawcy. Smutne memento tego nieodwzajemnionego uczucia to szkielet widoczny na jednej z 99 zamkowych wież.
Zabrakłoby czasu na zwiedzanie każdego z 365 pomieszczeń. Tym bardziej, że w lochach czekała na dzieci prawdziwa lekcja magii - Nie ma tutaj głupiego wymachiwania różdżkami! Lekcja eliksirów w jakiej udział wzięli młodzi adepci magii szczęśliwie nie przypominała zajęć z profesorem Snapem. Prowadzący zajęcia sympatycznie podszedł do tematu mieszania skrzydeł nietoperza z krwią smoka i uprzedził, że będzie wybuchowo. Śmiałkowie, którzy asystowali przy tworzeniu kolejnych eliksirów nie kryli zachwytu!
To już koniec Olimpijskiego Lata z Biblioteką. W czwartek 29 sierpnia odbędzie się ostatnie spotkanie, na którym powspominamy co działo się przez ostatnie dwa miesiące. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w wakacje bawiły się z Biblioteką w Raciborzu!


































![Perspektywa Adults zaprezentowała Piosenki na dorosłe myśli [FOTO i WIDEO] Perspektywa Adults zaprezentowała Piosenki na dorosłe myśli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780131547dsc-9061-.jpg)

![Ballady rockowe i nocny spacer po dawnym Raciborzu na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Ballady rockowe i nocny spacer po dawnym Raciborzu na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780129174dsc-1630-.jpg)

![WFOŚiGW w Katowicach uruchamia kolejne nabory. Szkoły, mieszkańcy, firmy i spółdzielnie mogą sięgnąć po miliony złotych [WIDEO] WFOŚiGW w Katowicach uruchamia kolejne nabory. Szkoły, mieszkańcy, firmy i spółdzielnie mogą sięgnąć po miliony złotych [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780160509699443135-1307864444827115-7352248947322130247-n-.jpg)

















![MKZ UNIA Racibórz najlepsza w Memoriale Grzegorza Pieronkiewicza [FOTO i WIDEO] MKZ UNIA Racibórz najlepsza w Memoriale Grzegorza Pieronkiewicza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780175550bez-nazwy-133-.jpg)
![Triumf młodych artystów. Za nami finał IX Raciborskiej Giełdy Talentów [FOTO i WIDEO] Triumf młodych artystów. Za nami finał IX Raciborskiej Giełdy Talentów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780175481dsc-9590-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany