Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja9 lipca 202412:09

Hobby horse i konne przejażdżki na raciborskim zamku: Pierwsza odsłona akcji Wakacje w Powiecie

Hobby horse i konne przejażdżki na raciborskim zamku: Pierwsza odsłona akcji Wakacje w Powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś, 9 lipca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu miała miejsce pierwsza edycja wakacyjnej akcji „Wakacje w Powiecie”. Na dziedzińcu zamkowym pojawiły się konie, alpaki oraz tor do hobby horse, przyciągając liczne rodziny i entuzjastów tej nietypowej aktywności.

Trzecia edycja akcji „Wakacje w Powiecie Raciborskim”

To już trzecia edycja akcji „Wakacje w Powiecie Raciborskim”, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Zamek Piastowski stał się miejscem spotkań z końmi oraz zawodów hobby horse, przyciągając miłośników zwierząt i aktywnego spędzania czasu.

Co to jest Hobby horse?

Hobby horse, czyli koniki na patyku, to oryginalna zabawka, która dostarcza mnóstwo radości. Dla wielu stała się pasją, a w powiecie raciborskim zdobywa coraz więcej młodych entuzjastów. Dziś wielu z nich pojawiło się na zamku, aby wziąć udział w zawodach i cieszyć się tą nietypową formą aktywności.

Zaplanowane spotkania z Hobby horse

W sumie zaplanowano pięć spotkań z hobby horse, które odbędą się w następujących terminach:

16 lipca
23 lipca
6 sierpnia
13 sierpnia

Spotkania będą odbywać się w godzinach od 10:00 do 12:00. Każde z tych wydarzeń będzie obfitować w liczne atrakcje, takie jak oprowadzanki na koniach (kucyk i koń mały), zagroda alpak, stoiska edukacyjne z uprzężą konną oraz przejażdżki bryczką lub wozem.

Wielki Finał Wakacji w Siodle

Wielki finał „Wakacji w siodle” zaplanowano na 20 sierpnia. Wydarzenie będzie miało charakter integracyjny i potrwa od godziny 16:00 do 20:00. Dodatkową atrakcją będą dmuchańce, a Zamek Piastowski przygotowuje również niespodzianki dla uczestników.

Partnerzy i organizatorzy akcji

Partnerem akcji jest Stajnia Podkowa z Żerdzin w gminie Pietrowice Wielkie. Współorganizatorami „Wakacji w powiecie” są Zamek Piastowski oraz Powiat Raciborski.

Pierwsza odsłona akcji „Wakacje w Powiecie” na Zamku Piastowskim okazała się wielkim sukcesem. Konie, alpaki oraz hobby horse przyciągnęły licznych uczestników, a zaplanowane kolejne spotkania zapowiadają się równie atrakcyjnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia i wielki finał w sierpniu.

Zapraszamy wszystkich do udziału i spędzenia wakacji w powiecie raciborskim na aktywnym wypoczynku w wyjątkowej atmosferze Zamku Piastowskiego.

Autor: Zamek Piastowski, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:16

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. poglądowe, arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.