Hůrka, Holba i czeska linia Maginota. Wyprawa PTTK Racibórz

Wczoraj, 21.10., odbyła się kolejna wyprawa z PTTK Oddział Racibórz. Tym razem było spotkanie z historią, ciekawostki i informacje dotyczące Małej Lini Maginota, często zwanej Linią Beneša. Fortyfikacje stałe wybudowane w 1938 roku na pograniczu czechosłowacko-niemieckim. A następnie zwiedzanie browaru Holba w Hanušovicach.
- Zbiórka uczestników tradycyjnie na dworcu PKS Racibórz ul Batorego o godzinie 06.00, wyjazd 06.30 w kierunku Głuchołaz, przerwa, spotkaniem z licencjonowanym przewodnikiem na Czechy i przejazd do miejscowości Kraliky. Zwiedzanie podziemnych instalacji militarnych grupy warownej "Hůrka", wyjście na zewnątrz i zwiedzanie części naziemnych oraz panorama na Masyw Śnieżnika. Przejazd do miejscowości Hanušovice, zwiedzanie z przewodnikiem browaru "Holba". Zapoznanie uczestników z technologią i metodami warzenia piwa, historią browaru od jego założenia. Po zwiedzaniu degustacja w stylowej sali. Po zakończeniu przejazd autokarem do Raciborza. W wyprawie brały udział 22 osoby, najstarszy uczestnik rocznik 1941, a najmłodszy rocznik 2001. Kolejny wyjazd 2 grudnia do Kopalni Soli w Wieliczce i na Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie, a w styczniu 2024 na Kulig w Wiśle - informuje Andrzej Kuśnierz, prezes Oddziału PTTK Racibórz.









![Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767712139dsc-9973-.jpg)




![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)
![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)
![Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767711794dsc-9876-.jpg)

![Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767728208dsc-7526-.jpg)

![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)
![Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767698208img-3180-.jpg)





































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany