Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja14 września 202317:57

Raciborska książnica na konferencji BLISKO [FOTO]

Raciborska książnica na konferencji BLISKO [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dniach 4-5 września w Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja dla beneficjentów konkursu dotacyjnego BLISKO, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0). Bibliotekę w Raciborzu reprezentowała Instruktor Małgorzata Michalczyk.

Otwarcie konferencji miało miejsce w Bibliotece Narodowej, która tego dnia była gospodarzem. Rozpoczęto od panelu dyskusyjnego „Współczesny czytelnik, współczesna biblioteka z perspektywy badań”, w trakcie którego omawiano stan czytelnictwa, zastanawiano się jak działać aby było lepiej. Nie brakowało również głosów z sali tzw. dobrych praktyk od bibliotekarzy borykających się na co dzień z zachęceniem lokalnego środowiska do obcowania z książką i korzystania z oferty kulturalno-edukacyjnej jaką proponują.

W dalszej kolejności odbyły się wystąpienia wraz z prezentacją Zastępcy Dyrektora Biblioteki Narodowej – „Zbiory i projekty cyfrowe Biblioteki Narodowej”. Z kolei Zastępca Dyrektora Instytutu Książki przedstawił NPRCz 2.0 Priorytet 2: Inwestycje w Infrastrukturę bibliotek publicznych dzieląc się ze słuchaczami praktycznymi radami pozyskania środków, podając przykłady bibliotek, które otrzymały dotację.

Po stacjonarnej części konferencji przyszedł czas na tematyczne wizyty studyjne. Uczestnicy mieli do wyboru trzy tematy: Digitalizacja, Przestrzenie biblioteczne i wystawa „Orzeszkowa”. Ostatnim punktem w programie pierwszego dnia były warsztatowe działania sieciujące beneficjentów dwóch naborów BLISKO. W trakcie warsztatów uczestnicy wymieniali się doświadczeniem w realizacji projektu i tworzyli mapę beneficjentów.

Drugiego dnia uczestników konferencji gościła Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki. Po oficjalnym rozpoczęciu głos zabrała Dyrektorka Biblioteki i w piękny sposób przedstawiła swoją placówkę wykorzystując prezentację multimedialną pt. „Opowieść o „miejscu”. Następnie miała miejsce dyskusja moderowana z udziałem lokalnych grup działania. Uczestnicy przedstawili zakres swoich poczynań przy współpracy biblioteki, która zawsze jest do ich dyspozycji i często inspiruje do działania.

Tak jak pierwszego dnia konferencji tak i drugiego miały miejsce tematyczne wizyty studyjne. Tym razem uczestnicy mieli do wyboru wolontariat, promocja, sieciowanie oraz nowe technologie. Każdy temat przedstawiono na przykładzie Biblioteki Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki.

Konferencję zakończono wesołym warsztatem z emisji głosu.

Autor: MiPBP w Raciborzu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.