Harda Horda na konwencie Goblikon - spotkanie autorskie z Anną Kańtoch i Anną Hrycyszyn w Bibliotece

Już w połowie lipca w Raciborzu odbędzie się Konwent Miłośników Fantastyki i RPG GOBLIKON – Zakręcenie w czasie. Bo literatura może czegoś nauczyć. W drugi dzień Konwentu, 15 lipca odbędą się cztery fantastyczne spotkania autorskie. Anna Hrycyszyn i Anna Kańtoch, pisarki z grupy Harda Horda rozpoczną tego dnia blok spotkań w raciborskiej bibliotece, która jest organizatorem konwentu GOBLIKON.
Harda Horda to nieformalna grupa, zrzeszająca kilkanaście autorek. Każda z nich pisze powieści fantastyczne (choć niektóre do fantastyki się nie ograniczają). Połączyły siły by wspierać się nawzajem, dzielić wiedzą, dyskutować na tematy dotyczące twórczości (i nie tylko) oraz wspólnie promować swoją twórczość.
Podczas tegorocznego Konwentu Miłośników Fantastyki i RPG „Goblikon 2023 – Zakręceni w czasie. Bo literatura może czegoś nauczyć” raciborska biblioteka będzie miała przyjemność gościć aż dwie autorki z antologii opowiadań „Harda Horda” i „Harde Baśnie” - Annę Kańtoch i Annę Hrycyszyn.
Anna Kańtoch - polska pisarka, autorka powieści i opowiadań fantastycznych i kryminałów, znana również pod pseudonimem Anneke. Wczesne utwory zaczęła pisać w szkole podstawowej.
Ukończyła orientalistykę (specjalność: arabistyka) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej debiutem książkowym była powieść „Miasto w zieleni i błękicie”, dziejąca się w tym samym świecie co wcześniej publikowane opowiadania o Domenicu Jordanie.
Anna Hrycyszyn – polska pisarka. Urodzona w Tarnowskich Górach gliwiczanka. Z wykształcenia tyflopedagog, od niedawna wróciła do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i wyżywa się twórczo przygotowując zabawki edukacyjne. Autorka powieści „Zatopić «Niezatapialną»”, w której połączyła wszystkie swoje pasje i ulubione motywy (pop)kulturowe.
Na spotkaniu pisarki opowiedzą o tym jak narodził się pomysł na powołanie Hardej Hordy, jak powstają teksty antologii i w jaki sposób członkinie tego pisarskiego kolektywu wspierają się wzajemnie. Anna Hrycyszyn i Anna Kańtoch podzielą się swoimi indywidualnymi planami pisarskimi, inspiracjami i pasjami.
Spotkanie odbędzie się 15 lipca, o godz. 10:00 w Bibliotece na ulicy Kasprowicza 12. Więcej na temat całego programu Konwentu Miłośników Fantastyki GOBLIKON na www.biblrac.pl i www.facebook.pl/goblikon
![Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762863913dsc-9688-.jpg)




![Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762875306dsc01290-.jpg)
![Dwaj Czesi pod wpływem narkotyków uciekali kradzionym busem [KOMUNIKAT POLICJI] Dwaj Czesi pod wpływem narkotyków uciekali kradzionym busem [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176276694055-906497-.jpg)
![Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762876024dsc-3812-.jpg)



![Koncert pieśni patriotycznych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Koncert pieśni patriotycznych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762886709dsc-4136-.jpg)


![Narodowe Święto Niepodległości. Refleksja nad 11 listopada 1918 roku [OPINIA] Narodowe Święto Niepodległości. Refleksja nad 11 listopada 1918 roku [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_16671456391665686006_dsc8569--.jpg)


![Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE] Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17629014151762878491gre01590-.jpg)
![Dragons Pszów pokonali Orły OSiR-u Racibórz. Hokej wrócił na Piastor [FOTO] Dragons Pszów pokonali Orły OSiR-u Racibórz. Hokej wrócił na Piastor [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762813757dsc-3256-.jpg)



![Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762790569gre01558-.jpg)


![Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762937587bez-nazwy-89-.jpg)
![Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO] Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762894113photo-82-of-184-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany