Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja26 maja 202309:17

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dariusz Szpakowski, legendarny komentator sportowy, który w środowisku dziennikarskim nazywany jest Legendariuszem, był gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Miejsce spotkania sprowokowało redaktora do refleksji dotyczącej roli książek w życiu człowieka.

Zaznaczył, że czytanie ma nie tylko wymiar edukacyjny, ale przede wszystkim daje obycie i ogładę, rozwija wyobraźnię i pozwala pielęgnować tradycję. Zwrócił również uwagę na nadużywanie smartfonów, które często zastępuje rozmowy w gronie rodzinnym przy wspólnym stole.

Redaktor Szpakowski odniósł się do bieżących wydarzeń piłkarskich, takich jak zdobycie tytułu Mistrza Polski przez drużynę Rakowa Częstochowa oraz prognoz przed finałem Ligi Mistrzów. Wspominał również o wyborze ścieżki zawodowej i kulisach pracy komentatora, pełnych niezwykłych i barwnych przygód.

Następnie Dariusz Szpakowski odpowiadał na pytania licznie zgromadzonej publiczności, a na koniec spełnił prośbę moderatorki spotkania i z właściwą sobie dynamiką i ładunkiem emocjonalnym, skomentował hipotetyczną akcję drużyny Unii Racibórz, co wywołało spore poruszenie i owacje uczestników spotkania.

Niespodzianką wieńczącą udaną wizytę, był tort i życzenia urodzinowe, zakończone gromkim “sto lat”, na cześć znanego komentatora, który 15 maja obchodził urodziny.

Po spotkaniu w sali kolumnowej biblioteki, Dariusz Szpakowski poprowadził warsztaty z młodzieżą, która jest zainteresowana zawodem dziennikarza i komentatora sportowego. Udzielił zebranym kilku rad związanych z wyborem takiej ścieżki zawodowej i kolejny raz zachęcał do sięgania po książki, jako coś nieodzownego dla kształtowania warsztatu sprawozdawcy sportowego.

Spotkanie zorganizowano w ramach inicjatywy oddolnej „Dotknij Ligi Mistrzów w bibliotece” w ramach projektu „Łączy nas książka” Raciborskiej biblioteki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Autor: Biblioteka Racibórz, fot. MiPBP, M. Kościelniak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.