Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja17 maja 202310:40

Uczniowie raciborskiego Ekonomika wrócili z Malagi

Uczniowie raciborskiego Ekonomika wrócili z Malagi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Praktyki zagraniczne już na stałe wpisały się w kalendarz szkolny Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. W kwietniu br. uczniowie Ekonomika wrócili z hiszpańskiej Malagi, gdzie przez 4 tygodnie odbywali praktyki w zagranicznych przedsiębiorstwach. Uczestnicy projektu spędzili ten czas bardzo intensywnie i maksymalnie wykorzystali możliwości, jakie daje program Erasmus +.

W ciągu miesiąca doskonalili swoje umiejętności zawodowe w obszarach reklamy, handlu, logistyki, spedycji i administracji. Świetnie sprawdzili się pracując w sklepach, magazynach, poligrafii, działach marketingu czy administracji, poznając kulturę pracy w międzynarodowym otoczeniu.

Podczas pobytu za granicą uczniowie doskonalili także swoje umiejętności językowe. Na miejscu odbyli intensywny kurs języka hiszpańskiego. Zajęcia z hiszpańską lektorką oraz codzienna komunikacja w miejscu pracy pozwoliła uczniom pokonać barierę językową i sprawiła, że nauka języków nabrała nowego – praktycznego wymiaru.

Popołudniami grupa miała okazję odkrywać historię, kulturę i piękne zabytki Malagi. Zwiedzili historyczne centrum miasta: teatr rzymski, twierdzę Alcazaba, zamek Gibralfaro i katedrę oraz liczne muzea: Muzeum Malagi, Muzeum Picassa i Muzeum Sztuki Współczesnej. Młodzież wzięła udział w rejsie katamaranem, pokazie tańca flamenco, a także spróbowała tradycyjnych hiszpańskich tapas i churross. Weekendy również dostarczały mnóstwo atrakcji. Wycieczki do Granady, Sevilli i Mijas pozwoliły uczniom poznać przepiękne zakątki niemal całej Andaluzji. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w motylarnii oraz warsztaty w najmniejszej fabryce czekolady. Wyjątkowych emocji dostarczyła także wyprawa skalnym wąwozem Caminito del Rey.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że podróże kształcą, a dzięki mobilnościom szkoła daje swoim uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju, poszerzania horyzontów i zdobywania cennego doświadczenia, co podkreślają w swoich wypowiedziach uczestnicy.

- Wyjazd na Erasmusa do Hiszpanii pozwolił mi poznać inną kulturę oraz przeżyć niesamowity miesiąc pełen wrażeń i nowych doznań. Dzięki projektowi otworzyłam umysł na nowe rzeczy i poznałam niesamowitych ludzi. Uważam, że był to najlepszy miesiąc w moim życiu, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci - mówi Patrycja Rębisz, jedna z uczestniczek.

- Projekt Erasmus zaszczepił we mnie ciekawość świata i innych kultur. Zwiedziłem wiele ciekawych miejsc, z których wspomnienia zostaną na całe życie. Dzięki praktyce zawodowej, zdobyłem doświadczenie potrzebne mi w dorosłym życiu i przyszłej pracy - podkreśla Oliwer Horniatko.

Wszystkie te działania zostały zrealizowane w ramach projektu "Nowoczesna szkoła otwarta na świat" i sfinansowane z funduszy europejskich programu Erasmus+.

Dzięki uzyskanej akredytacji w sektorze: Kształcenie i Szkolenie Zawodowe programu Erasmus+, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu ma zagwarantowane środki na organizację praktyk zagranicznych aż do 2027 roku. Projekty te realizuje zespół nauczycieli ZSE w składzie: Olga Małek, Justyna Kwaśny, Anna Karwowska-Kosztyła i Magdalena Gawliczek-Kapelusz.


Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.